TÜMSO / HABERLER / 1.Kırklareli Taekwondo Turnuvası Gerçekleşti

1.Kırklareli Taekwondo Turnuvası Gerçekleşti

Kırklareli Masterler&Veteranlar Takımının organizasyonu ile TÜMSO bünyesinde gerçekleşen 1.Kırklareli Tekvando Turnuvası büyük beğeni topladı.

1 Temmuz 2017 tarihinde 21 kulüpten 320 sporcunun katıldığı turnuva; Kavaklı Belediyesi, Kırklareli Ticaret Borsası, Uzunlar Otomotiv ve Eroğlu Group’un destekleri ile adından uzunca süre bahsedilecek organizasyonla gerçekleşti.

Diğer yandan Turnuvanın kalitesini üst seviyelere taşıyan ve aksaklık yaşanmaması için büyük emek harcayan Nesrin Tosun, eşi Ersan Tosun ve kendiside tekvandocu olan Mert Özbek, organizasyonun gizli kahramanlarıydılar, onlara ayrıca teşekkür ediyoruz.

Gençlik Spor İl Müdürü Muhammer Aydın, Kavaklı Belediye Başkanı Gürel KOŞDEMİR, Kavaklı Belediye Başkan YArdımcısı Erdoğan Mutluer, TÜMSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KUMBASAR, Kırklareli Ticaret Odası Başkanı ve Uzunlar otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Turhan ALTINTEL, Eroğlu Tekstik Group Başkanı Metin EROĞLU, Kırklareli Masterler ve Veteranlar Takım Başkanı Hikmet YILDIRIM, Takımın yönetim kurulu üyesi Ali Osman Gürer, TMSL Lig Koordinatörü Ferruh KARATAŞ, TMSL Trakya Bölge Lig Koordinatörü Mesut GÖVCE protokolde hazır bulundular.

Hazırlıklarına günler öncesinden başlanan turnuva, Kırklareli Kapalı Spor Salonunda saat 10:30’da istiklal marşının okunmasının ardından, TÜMSO Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa KUMBASAR ve Kırklareli Masterler&Veteranlar takım başkanı Hikmet YILDIRIM’ın açılış konuşması ile başladı.

Yoğun katılımın gerçekleştiği 1.Kırklareli Taekwondo Turnuvası, imrenilecek bir titizlikle her detayı düşünülerek organize edildi. Gerek teknik ekip, gerek alt yapı ve detaylar, turnuva süresince aksaklık yaşanmadan devam etmesini sağladı.

Turnuvada; 21 Kulüpten 320 sporcu, 33 branşta madalya için mücadele etti. Mücadeleler esnasında en dikkat çekici ve taktir toplayan ayrıntılardan biride, sporcuların birbirlerine olan inanılmaz saygısıydı. Kazananın da, kaybedenin de rakibine gösterdiği saygısı ve abartısız tavırları gerçek anlamda taktir topladı.

İşte 1.Kırklareli Tekvando Turnuvasına katılan kulüpler, antranörleri ve sporcuları:

  1. Kırklareli Spor Kulübü | Yaşar Cihangir | 30 Sporcu
  2. Kırklar Yıldızı Gençlik ve Spor Kulübü | Ercan Bakır | 15 Sporcu
  3. Babaeski Spor Kulübü | Buket Bircan | 10 Sporcu
  4. Lüleburgaz Spor Kulübü | Kazım Taşkın | 15 Sporcu
  5. Flipper Spor Kulübü | Oğuzhan Tokgöz | 15 Sporcu
  6. Oğuz Güzel Spor Kulübü | Oğuz Güzel | 15 Sporcu
  7. Malkara Taekwondo Spor Kulübü | Gökhan Fındık | 20 Sporcu
  8. Çerkezköy Yıldızlar Spor Kulübü | Tevrat Bingöl | 15 Sporcu
  9. Süleymanpaşa Belediyesi Spor Kulübü | Yavuz Sal | 15 Sporcu
  10. Edirne İhtisas Spor Kulübü | Erkan Çakırtepe | 20 Sporcu
  11. Trakya Akademi Spor Kulübü | Murat tertibim | 20 Sporcu
  12. Edirne Gençlik ve Spor Kulübü | Yasin Nas | 8 Sporcu
  13. Evlad-ı Fatiham Spor Kulübü | Yasin Nas | 6 Sporcu
  14. Trakya Gençlik Spor Kulübü | Yasin Nas | 6 Sporcu
  15. Çanakkale Anafartalar Spor Kulübü | Hasan Altunışık | 15 Sporcu
  16. Yalova İhtisas Spor Kulübü | Emrah Özçelik | 15 Sporcu
  17. Ayvalık Spor Kulübü | Volkan Sersan | 15 Sporcu
  18. Derince Spor Kulübü | Tuncay Karat | 20 Sporcu
  19. Kocaeli Belediyesi Kapıt Spor Kulübü | Cemal Temel | 15 Sporcu
  20. Erel Spor Kulübü | Ahmet Akpınar | 15 Sporcu
  21. Polisgücü Spor Kulübü | Murat kandil | 15 Sporcu

Karşılaşmalar sonunda branşlarına göre dereceye giren sporculara TÜMSO tarafından yaptırılan ve turnuva için özel tasarlanan madalyaları, organizasyonda yer alan yöneticiler verdi.

İşte 1.Kırklareli Taekwondo Turnuvasında dereceye giren sporcular ve takımları:

25 kg Minikaltı Bayan
1. İclal Aydın | Kırklareli Spor Kulübü
2. Didem Savaş | Derince Spor Kulübü
3. İlknur Erdem | Kocaeli Belediyesi Kağıt Spor Kulübü
4. Hazal Şahin | Kırklareli Spor Kulübü

27 kg Minik Bayanlar
1. Dilara Erdemir | Kırklareli Spor Kulübü
2. Çisil Akıncı | Trakya Akademi Spor Kulübü
3. Ceren Erden | Kırklareli Spor Kulübü
4. Rabia Çolak | Trakya Akademi Spor Kulübü

30 kg Minik Bayanlar
1. Nisanur Sarı | Kırklareli Spor Kulübü
2. Eslem Kan | Kırklareli Spor Kulübü
3. Gülbahar Dumancı | Flipper Spor Kulübü
4. İlknur Kaya | Kırklareli Spor Kulübü

33 kg Minik Bayanlar
1. Ezel İnginar | Evlad-ı Fatiham Spor Kulübü
2. Gamze Özbüyükyörük | Kırklareli Spor Kulübü
3. Şam Aldada | Çerkezköy Yıldızlar Spor Kulübü

36 kg Minik Bayanlar
1. İranur Akan | Derince Spor Kulübü
2. Delfin Ateş | Babaeski Spor Kulübü
3. Zeynep Polat | Erel Spor Kulübü
4. Nisa Doğaner | Edirne İhtisas Spor Kulübü

40 kg Minik Bayanlar
1. Özge Yılmaz | Kırklar Yıldızı Gençlik ve Spor Kulübü
2. İlkem Elişi | Kırklareli Spor Kulübü
3. Yağmur Demir | Kırklareli Spor Kulübü
4. Nursu Sunal | Kırklareli Spor Kulübü

45 kg Minik Bayanlar
1. Meryem Yıldırım | Kocaeli Belediyesi Kağıt Spor Kulübü
2. Elif Demirhat | Ayvalık Spor Kulübü
3. Beyzanur Özdemir | Ayvalık Spor Kulübü
4. Beyzanur Vardar | Lüleburgaz Spor Kulübü

33 kg Yıldız Bayanlar
1. Beyzanur Koca | Kırklar Yıldızı Gençlik ve spor kılübü
2. Ecem Kayacı | Kırklar Yıldızı Gençlik ve Spor Kulübü

37 kg Yıldız Bayanlar
1. Nureda Usta | Kırklareli Spor Kulübü
2. Nehir Tosun | Kırklar Yıldızı Gençlik ve Spor Kulübü
3. Eda Torun | Kocaeli Belediyesi Kağıt Spor Kulübü
4. Zehra Güvercin | Çerkezköy Yıldızlar Spor Kulübü

41. Kg Yıldız Bayanlar
1. Elifnur Demir | Kırklar Yıldızı Gençlik ve Spor Kulübü
2. Zeynep İnce | Kırklareli Spor Kulübü
3. İkbal Çil | Erel Spor Kulübü
4. Dilara Zeybek | Yalova İhtisas Spor Kulübü

45 kg Yıldız Bayanlar
1. Rabia Erdoğan | Erel Spor Kulübü
2. Derya Yılmasın | Erel Spor Kulübü
3. İrem Terlemez | Erel Spor Kulübü

42 kg Genç Bayanlar
1. Seher Ülkü | Kırklareli Spor Kulübü
2. Sariya Kayacı | Derince Spor Kulübü

46 kg Genç Bayanlar
1. Beyzanur Güngör | Kırklar Yıldızı Gençlik ve Spor Kulübü
2. Duygu Yavaş | Evlad-ı Fatiham Spor Kulübü
3. Yağmur Başboğu | Erel Spor Kulübü
4. Zeynep Mülaim | Kırklareli Spor Kulübü

49 kg Genç Bayanlar
1. İlayda Türkoğlu | Trakya Gençlik Spor Kulübü
2. Havin Baltaş | Edirne Gençlik Spor Kulübü
3. Nilsu Yağmur Can | Çerkezköy Yıldızlar Spor Kulübü
4. Dilara Tekin | Kocaeli Belediyesi Kağıt Spor Kulübü

52 kg Genç Bayanlar
1. Senanur Vardar | Lüleburgaz Spor Kulübü
2. Aleyna Uzun | Polisgücü Spor Kulübü
3. Pelin Kaya | Edirne İhtisas Spor Kulübü
4. Özge Bingöl | Derince Spor Kulübü

55 kg Genç Bayanlar
1. Melike Önem | Çanakkale Anafartalar Spor Kulübü
2. Fatma Çolak | Trakya Gençlik Spor Kulübü
3. Şevval Gezer | Edirne İhtisas Spor Kulübü
4. Aslı Öziş | Derince Spor Kulübü

63 kg Genç Bayanlar
1. Cansu İskender | Kocaeli Belediyesi Kağıt Spor Kulübü
2. Gizem Demirkol | Evlad-ı Fatiham Spor Kulübü
3. Gamze Sesler | Kırklar Yıldızı Gençlik ve Spor Kulübü

25 kg Minikaltı Erkekler
1. Görkem Kalmaz | Süleymanpaşa Belediyesi Spor Kulübü
2. Berke Erbay | Kırklareli Spor Kulübü
3. Enes Padem | Kırklar Yıldızı Gençlik ve Spor Kulübü
4. Gökhan Şengün | Trakya Akademi Spor Kulübü

27 kg Minikaltı Erkekler
1. Ali Ergün | Malkara Taekwondo Spor Kulübü
2. Ömer Dul | Babaeski Spor Kulübü

27 kg Minik Erkekler
1. Mustafa Öztürk | Kocaeli Belediyesi Kağıt Spor Kulübü
2. Tacettin Arca Bayram | Kırklareli Spor Kulübü
3. Yiğit Macit | Oğuz Spor Kulübü
4. Berker Bozkurt | Malkara Taekwondo Spor Kulübü

30 kg Minik Erkekler
1. Arda İnce | Kırklareli Spor Kulübü
2. Ege Yılmaz | Evlad-ı Fatiham Spor Kulübü
3. Mehmet Civelek | Oğuz Spor Kulübü
4. Ömer F. Altuntaş | Ayvalık Spor Kulübü

33 kg Minik Erkekler
1. Ahmet Çelikten | Erel Spor Kulübü
2. Arda Öner | Kırklareli Spor Kulübü
3. Arda Bayram | Kırklareli Spor Kulübü
4. Göktürk Tuna | Kırklareli Spor Kulübü

36 kg Minik Erkekler
1. Selim İskender | Kocaeli Belediyesi Kağıt Spor Kulübü
2. Emirhan Padem | Kırklar Yıldızı Gençlik ve Spor Kulübü
3. Furkan Karabıyık | Ayvalık Spor Kulübü
4. Recep Yamaner | Trakya Akademi Spor Kulübü

40 kg Minik Erkekler
1. Mustafa Doğan | Malkara Taekwondo Spor Kulübü
2. Yasincan Kütük | Süleymanpaşa Belediyesi Spor Kulübü
3. Yusuf Öztürk | Yalova İhtisas Spor Kulübü
4. Recep Diker | Süleymanpaşa Belediyesi Spor Kulübü

45 kg Minik Erkekler
1. Efe Balvan | Flipper Spor Kulübü
2. Burak Yıldız | Malkara Taekwondo Spor Kulübü
3. Ahmet Karasu | Babaeski Spor Kulübü
4. Ali Kurt | Ayvalık Spor Kulübü

37 kg Yıldız Erkekler
1. Onur Koç | Ayvalık Spor Kulübü
2. Batuhan Akkafa | Kırklareli Spor Kulübü
3. Yusuf Gedik | Yalova İhtisas Spor Kulübü
4. Hasan Kiremitçi | Edirne İhtisas Spor Kulübü

41 kg Yıldız Erkekler
1. Halil Eren Muslu | Erel Spor Kulübü
2. Hasan Arık | Kırklareli Spor Kulübü
3. Şahin İlk | Polisgücü Spor Kulübü
4. Kerim Kurum | Yalova İhtisas Spor Kulübü

45 kg Yıldız Erkekler
1. Ahmet Doğru | Yalova İhtisas Spor Kulübü
2. Doğukan Kenan | Süleymanpaşa Belediyesi Spor Kulübü

45 kg Genç Erkekler
1. Furkan Karagöz | Çanakkale Anafartalar Spor Kulübü
2. Emir Karasu | Derince Spor Kulübü

48 kg Genç Erkekler
1. Fatih Öztürk | Yalova İhtisas Spor Kulübü
2. Fatih Tuncer | Yalova İhtisas Spor Kulübü
3. Muhammed Güneş | Çerkezköy Yıldızlar Spor Kulübü

51 kg Genç Erkekler
1. Mehmet Gedik | Yalova İhtisas Spor Kulübü
2. Berke Uyar | Derince Spor Kulübü
3. Barış İlbaşımız | Flipper Spor Kulübü

53 kg Genç Erkekler
1. Arda Cem Seyhan | Evlad-ı Fatiham Spor Kulübü

55 kg Genç Erkekler
1. Mustafa Önem | Çanakkale Anafartalar Spor Kulübü
2. Batuhan Fındık | Malkara Taekwondo Spor Kulübü
3. Türkel Akçay | Malkara Taekwondo Spor Kulübü
4. Burak Kurt | Malkara Taekwondo Spor Kulübü

63 kg Genç Erkekler
1. Barış Bıçakçı | Malkara Taekwondo Spor Kulübü
2. Furkan Pekcan | Çanakkale Anafartalar Spor Kulübü
3. Muhammed Kaya | Malkara Taekwondo Spor Kulübü
4. Yasin Erdoğan | Erel Spor Kulübü

Ayrıca ilki gerçekleştirilen Kırklareli Taekwondo Turnuvasına katılım sağlayan 21 kulübe, TÜMSO Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa KUMBASAR tarafından katılım kupaları verildi.

TURNUVADA ŞAMPİYONLARIN AYAK SESLERİ

Tekvandonun eski şampiyonları da turnuvadaydı, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Kumbasar ile sohbet etme imkanı bulan şampiyonlarımız hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.

Ayşenur Taşbakan (Ortada) Eski Dünya ve Avrupa Şampiyonu, Hakime Özçelik (Sağda) Üniversiteler arası Dünya Şampiyonu.

Nureda Kıymet Usta, 37 kg. Balkan Şampiyonu

2016 Avrupa Yıldızlar Şampiyonu

YÜZLERDEN OKUNAN MUTLULUKLAR

Şampiyonadan memnun ayrılırken teşekkür ve tebrik eden tüm teknik adamların, sporcuların ve velilerin yüzlerindeki gülümseme herşeye değdiğinin göstergesi oldu.

Haberin diğer resim ve videolarını sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

TÜMSO Facebook Hesabı: /turkiyemasterler
TÜMSO Instegram Hesabı: /tumsorg
TÜMSO Youtube Hesabı: https://www.youtube.com/channel/UCiytkkunmZtQ52aCmDzNzIQ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karadeniz Bölgesi Hak Ettiği Ligde

Türkiye Master Süper Ligi, Karadeniz bölge yapılanmasında tüm zorluklara, engellemelere ve kulislere rağmen hak ettiği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir