TÜMSO / HABERLER / 2017-2018 Sezonunun Türkiye Şampiyonu BEŞİKTAŞ MASTERLER

2017-2018 Sezonunun Türkiye Şampiyonu BEŞİKTAŞ MASTERLER

Türkiye Master Süper Ligi’nin 2017-2018 sezonunun sona ermesi ile Antalya-Side, Starlight Resort Hotel’de yapılan Türkiye Şampiyonasında kupayı Beşiktaş Masterler takımı kazandı.

Oldukça çekişmeli ve zevkli karşılaşmalara sahne olan Şampiyonada, bölge liglerinde dereceye giren en iyi takımlar mücadele etti. Maçka Belediyesi Masterler, Kartal Bulvar Masterler, Beşiktaş Masterler, Ümraniye Muyar Masterler, İstanbul Barış Spor Masterler, Rize Masterler, Kozyatağı Masterler ve Kırklareli Masterler takımlarının dörtlü iki grupta başladıkları grup mücadelelerinin ardından gruptan çıkan dört takım; Maçka Belediyesi Masterler ile Kartal Bulvar Masterler ve Ümraniye Muyar Masterler ile Beşiktaş Masterler yarı final maçlarında karşı karşıya geldiler.

Canlı olarak yayınlanan maçların ardından Şampiyonanın son gününde yarı final maçlarında galip gelen Maçka Belediyesi Masterler ile Beşiktaş Masterler şampiyonluk maçına, Kartal Bulvar Masterler ile Ümraniye Muyar Masterler takımları üçüncülük maçlarına çıktılar.

Normal süresi 1-1 sonuçlanan final maçında penaltılarla 5-4 öne geçen Beşiktaş Master 2017-2018 sezonunun şampiyonluğunu ilan ederken, Maçka Belediyesi Masterler ikinci, Kartal Bulvar Masterler takımı Ümraniye Muyar Masterler’ı yenerek üçüncülüğü elde etti.

Günün sonunda Starligt Resort Hotel’in konferans salonunda yapılan ödül töreni ile dereceye giren takım ve oyuncular kupa, madalya ve hediyelerini aldılar.

Tören başlangıcında Türkiye Master Süper Lig başkanı Erkan Soyyiğit, Şampiyonada mücadele eden takımlara teşekkür plaketlerini verdi. Plaketleri takımları adına Ahmet Çelik (Rize Masterler), Muhammed Demir (Ümraniye Muyar Masterler, Semavi Uzun (Maçka Belediyesi Masterler), Ant Çolak (Kozyatağı Masterler), Yıldıray Kılıç (Kartal Bulvar Masterler), İsa Bosna (Beşiktaş Masterler), Ersin Yüksel (İstanbul Barış Spor Masterler) ve Mesut Gövce (Kırklareli Masterler) aldılar.

KARTAL BULVAR MASTERLER OYUNCUSU SALİH KILIÇ ONUR ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ.

SALİH KILIÇ futbola gönül vermiş, futbol aşığı bir oyuncu ve ona onur ödülünü getiren şeyse; sırf Şampiyonaya katılmak, takımına destek olmak ve takımının formasını giymek için Almanya’dan gelerek Türkiye Şampiyonasına katılmak.

Bu davranışından dolayı TÜMSO Yönetim Kurulu başkanı MUSTAFA KUMBASAR ve Türkiye Master Süper Lig başkanı ERKAN SOYYİĞİT kendisine onur ödülü verilmesinde hem fikir oldular.

Onur Ödülüne layık görülen Kartal Bulvar Masterler oyuncusu SALİH KILIÇ, ödülünü Türkiye Master Süper Lig başkanı ERKAN SOYYİĞİT’in elinden aldı.

BEŞİKTAŞ MASTERLER’DAN ÇOK GÜZEL BİR JEST

2017-2018 Sezonu Türkiye Şampiyonu olan Beşiktaş Masterler, final maçı oynadığı Maçka Belediyesi Masterler takımına teşekkür plaketi verdi.

Rakiplerine karşı ortaya koyduğu saygıyı şampiyonanın sonuna kadar devam ettiren Beşiktaş Masterler takım başkanı OKTAY ERTUĞRUL, final maçında rakibi olan Maçka Belediyesi Master takımı adına ŞENER HELLAÇ’a teşekkür plaketi verdi.

En İyi Teknik Drektör ödülü şampiyon olan Beşiktaş Masterler Takımının başkanı ve hocası Oktay Ertuğrul’a yardımcıları Osman Uzun Ağca ve İsa Bosna ile birlikte verildi. Ödülü Türkiye Master Süper Lig karmasının hocası Alpaslan Sarı verdi.

Gol krallığı yarışında Kartal Bulvar Masterler oyuncusu Yıldıray Kılıç ve Maçka Belediyesi Masterler oyuncusu Sami Samuk dörder golle ödüle hak kazandılar. İki oyuncunun da ödüllerini TÜMSO Trakya Bölge Sorumlusu Mesut Gövce verdi.

Şampiyonanın fair play kupasına Beşiktaş Masterler Takımı layık görüldü. Fair Play kupasını takımı adına İran Milli Takımında ve dünya kupasında da forma giymiş Aref Muhammadvand, Şampiyonada mücadele eden Ümraniye Muyar Masterler takım başkanı Muhammed Demir’in elinden aldı.

Üçüncülük kupası Kartal Bulvar Masterler takımının oldu. Takımın Kupa ve Madalyalarını takımı adına takım kaptanı Beyler Gökçe’ye TÜMSO Yönetim Kurulu üyesi Ferruh Karataş verdi. Daha sonra takım yöneticisi Koray Küçük teşekkür konuşması yaptı.

Şampiyonada ikinci olan Maçka Belediyesi Masterler’ın ikincilik kupasını ve oyunculara ikincilik madalyalarını Türkiye Master Süper Lig başkanı Erkan Soyyiğit takımı adına Trabzonspor’un efsane oyuncusu Semavi Uzun’a verdi.

2017-2018 sezonu Türkiye Master Süper Liginin Türkiye Şampiyonu olan Beşiktaş Masterler takımı Şampiyonluk Kupasını TÜMSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kumbasar’dan almak için takım halinde sahneye çıktılar. Mustafa Kumbasar tüm takım oyuncularına TÜMSO birincilik madalyalarını verdikten sonra HUNCA KOZMETİK tarafından Şampiyon takım için gönderdiği hediye paketlerini taktim edip oyuncuları tebrik etti. Şampiyonluk Kupasını Beşiktaş Masterler Başkanı Oktay Ertuğrul TÜMSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kumbasar’ın ellerine aldıktan sonra takım halinde Şampiyonluk Kupasının sevinci kutladılar.

Kupa sevincinin ardından takım başkanı Oktay Ertuğrul ve Beşiktaş Masterler takımında da forma giyen Beşiktaş’ın ve Milli Takımın efsane oyuncusu Ali Eren Beşerler birer teşekkür konuşması yaptılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LİGİMİZE 5.STAD DESTEĞİ PAŞABAHÇE SPOR KULÜBÜNDEN

Türkiye Master Süper Lig yeni sezon hazırlıklarına hızla devam ediyor. Anadolu yakası takım sayısı 24‘e …