TÜMSO / 40 YAŞ ÜSTÜ TÜRKİYE MASTER SÜPER LİG

40 YAŞ ÜSTÜ TÜRKİYE MASTER SÜPER LİG

ymsl-40-yas

TÜMSO (Türkiye Master Spor Organizasyonları) tarafından düzenlenen, TMSL (Türkiye Master Süper Lig) Ligi, Türkiye’nin en kapsamlı Master ve Veteran futbol organizasyonudur.

TMSL liginin amacı; Futbola gönül vermiş ve futboldan kopamayan master ve veteran futbolculardan kurulu takımları bir araya getirerek, rekabet ve spor zevkini yaşatmak, görsel, basılı ve sosyal medya kanalları ile kamuoyu yaratarak seyirci kitlesini arttırmaktır.

+40 yaş grubunda organize edilen TMSL ligi, Türkiye genelinde İl bazında en az 5, en fazla 8 takımdan oluşan çift devreli bölgesel liglerden oluşmaktadır.

Bölge liglerinde şampiyon olan takımlar, sezon sonunda Antalya’da düzenlenen TMSL Türkiye Şampiyonası için mücadele ederek Türkiye Şampiyonu belirlenir.

TMSL TARAFINDAN VERİLEN HİZMETLER

HAKEM ATAMALARI
Müsabakaların yönetimi TFF tarafından atanan resmi hakemler tarafından yapılır. Hakem atamalarının organizasyonu ve ücretleri TMSL tarafından karşılanır.
SPOR SAĞLIK KİTİ
Sağlık konusunun önemli olduğu ligimizde acil müdahaleler için hazırlanan sağlık çantası takımlarımıza TMSL tarafından ücretsiz verilir.
TOP VE SU İHTİYACI
Müsabakalarda ihtiyaç duyulan antreman ve maç topu ile su ihtiyacı TMSL tarafından ücretsiz karşılanır. Tüm bu malzemeler sezon başında takımlara teslim edilir.
FİKSTÜR, SONUÇLAR, PUANTAJ
Sezon başında kurayla çekilen fikstür internet üzerinden canlı yayınlanır. Maç sonuçları müsabakalar devam ederken anlık işlenerek www.tumso.org sitesinde canlı olarak izlenir.
LİSANS VE EVRAKLAR
Futbolcu lisans kartları, esame listesi, oyuncu değişim kartları gibi belgeler, kurumsal yapı içersinde basılı olarak tüm takımlara sezon başında teslim edilir.
CANLI YAYIN
Her takımın en az bir karşılaşması internet üzerinden canlı olarak yayınlanır. Karşılaşma görüntüleri www.tumso.org web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından paylaşılır.
TAKIM SAYFALARI
www.tumso.org sitesinde tüm takımların ayrı ayrı sayfaları oluşturulur. İlgili sayfalarda takımın kadrosu, başkanı, antrenörü, kaptanı, resim ve video albümü gibi bilgiler yer alır.
FUTBOLCU SAYFALARI
www.tumso.org sitesinde tüm futbolcuların ayrı sayfaları oluşturulur. İlgili sayfada futbolcunun attığı goller, sarı ve kırmızı kartlar, resim ve video albümü yer alır.
İSTATİSTİKLER
Tüm takımların ve futbolcuların detaylı istatistik bilgileri yıl bazında ve ilgili sezonda anlık tutulur ve yayınlanır (Puantaj, kazanılan kupalar, gol krallığı, kart cezaları v.b).
SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ
Tüm müsabaka bilgileri, haber ve duyurular resmi web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında paylaşılır. Arşiv niteliğindeki bu bilgileri yıllar geçse de ulaşabilirsiniz.

TMSL 40+ LİGİNE ÖN BAŞVURU FORMU

TMSL 40+ LİGİNE ÖN BAŞVURU FORMU

Organizasyon (Gerekli):
Adınız-Soyadınız (Gerekli):
Takımdaki Göreviniz:
Mail Adresiniz (Gerekli):
Telefon Numaranız (Gerekli):
Takımınızın Adı (Gerekli):
Kuruluş Tarihi:
Bulunduğunuz İl/İlçe (Gerekli):
NOT:

TEMEL OYUN KURALLARI

TEMEL OYUN KURALLARI

 • Karşılaşmalar, 70×105 m  nizami doğal çim veya suni çim sahada oynanır,
 • Takımlar 11 er kişilik oyuncu esame listesi ile sahaya çıkar,
 • Oyuncu değiştirme kaleci dahil 11 kişidir (çıkan oyuncu tekrar giremez).
 • Takımlar kendilerine ait forma giyer.
 • Ofsayt kuralı geçerlidir.
 • 1 orta 2 yan hakemle maçlar yönetilir.
 • Oyuncular 40 yaşından gün almış olması gerekmektedir. (Sadece 2016-2017 sezonu için geçerli olmak kaydı ile  39 yaşında 2 oyuncu kontenjan statüsünde takım kadrosunda yer alabilir) 
 • Kaleciler 35 yaşından gün almış olması gerekmektedir.
 • Kaleciler ortada oynayamaz,
 • Galibiyet 3 ,beraberlik 1, mağlubiyet 0 puanla değerlendirilir.
 • Galibiyet sıralaması puan, gol averaj, ikili averaj sıralaması ile belirlenir. Eşitlik halinde kura çekimine başvurulur.
 • Katılan takım sayısına göre oluşturulan guruplar lig usulü müsabakalarını yaparlar ve en yüksek puanı alan takım şampiyon olur.
 • İlk gün çekilen kura sonuçlarına göre  takımlar geldikleri gün 1 maç diğer günler 2 maç oynamayı kabul etmiş sayılır.
 • Diğer hususlarda Uluslararası Futbol Oyun Kuralları geçerlidir.

LİGE KATILIM ŞARTLARI

LİGE KATILIM ŞARTLARI

TMSL +40 liginde (Türkiye Master Süper Ligi) yer almak isteyen takımlar, aşağıda belirtilen şartları yerine getirmiş olmaları gerekmektedir.

 

KATILIM ÜCRETİ

KATILIM ÜCRETİ

TÜMSO düzenlemiş olduğu tüm organizasyonlar için bir katılım ücreti talep eder. Alınan bu ücretlerden kesinlikle kar amacı güdülmemekte, tamamı organizasyon masrafları, personel, alt yapı ve reklamasyon giderleri için kullanılmaktadır.

Amaç; TÜMSO çatısı altında düzenlenen tüm organizasyonların kamuoyunda bilinirliğini arttırmak, ulusal ve uluslararası Master ve Veteran camiasında marka değerini yükseltmektir. Bunun neticesinde, firmaların dikkatini çekerek sponsor desteği almaktır. Dolayısı ile alınan bu desteklerin geri dönüşünü takımlarımıza yansıtarak, daha kaliteli ve kurumsal bir yapı içinde hareket edilecektir.

Katılım ücretleri, oyuncu başına lisans ücreti olarak belirlenmiştir. TMSL liginde yer alan her takım oyuncusu lisansını LİSANS İŞLEMLERİ bölümünden yaparak katılım ücretini ödemiş olur.