TÜMSO / HABERLER / 50 Yaş Liginin Şampiyonu BOĞAZİÇİ MASTERLER

50 Yaş Liginin Şampiyonu BOĞAZİÇİ MASTERLER

TÜMSO’nun her yıl iki defa düzenlediği 50 Yaş Türkiye Master Süper Liginin 5.Sezon şampiyonu, Boğaziçi Masterler takımı oldu.

Türkiye’nin en prestijli ligi olan ve her sezon kalitesini arttırarak devam 50 Yaş Türkiye Master Süper Ligi, her yıl iki defa düzenleniyor. 2018 yılının ilk yarısında oynanmaya başlanan 5.sezonda; Boğaziçi Masterler, Alibeyköy Masterler, Kozyatağı Masterler, Çengelköy Masterler, Cibali Veteranlar ve Ataşehir Masterler takımları mücadele etti. Çift devreli lig usulü ile devam eden karşılaşmaların tamamı İBB Bostancı Spor Kompleksi tesislerinde oynandı.

13 Mayıs Pazar günü, 50 Yaş Türkiye Master Liginin son hafta maçlarının oynandığı İBB Bostancı Spor Kompleksinde Kupa töreni de gerçekleştirildi. 50 Yaş Türkiye Master Süper Liginin de başkanlığını yapan Ferruh Karataş’ın yönettiği tören ailelerin de katılımı ile sıcak ve samimi bir havada geçti.

2 hafta önceden şampiyonluğunu ilan eden Boğaziçi Masterler takımı namağlup ünvanını son haftada koruyarak 26 puanla Şampiyon oldu. Ayrıca ligin en fazla gol atan ve en az gol yiyen takım ünvanını da elinde tutan Boğaziçi Masterler takımı adına Mehmet Necmettin Günal, Şampiyonluk kupasını Kozyatağı Masterler oyuncusu Mehmet Yiğit’in elinden aldı. Mehmet Yiğit kupayı vermeden önce tüm takım oyuncularına TÜMSO özel madalyasını ve geleneksel olarak HUNCA Kozmetik firmasının şampiyon takımlarımız için hazırladığı hediyelerini verdi.

Ligi 22 puanla ikincilikle tamamlayan Alibeyköy Masterler takımının kupasını, Kozyatağı Masterler takım oyuncusu Ant Çolak verdi.

18 puanla Kozyatağı Masterler ligi üçüncülükle tamamladı ve kupasını Boğaziçi Masterler takım oyuncusu Yakup Biliciler verdi.

50 Yaş Türkiye Master Süper Liginin 2018 yılı 5.sezonunda en centilmen takım olarak Çengelköy Masterler takımı layık görüldü. Ve takımı adına bu değerli kupayı Cemal Onal, Kozyatağı Masterler oyuncusu Enver Deniz’in elinden aldı.

Ligin 5.sezonunda 16’ar golle Çengelköy Masterler oyuncusu Cemal Onal ve Kozyatağı Masterler oyuncusu Rıfat Deniz oldular. İki gol kralının ödülünü Cibali Veteranlar başkanı Mehmet Erduran verdi.

Ayrıca Lige katılımlarından dolayı TÜMSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kumbasar, 50 Yaş Türkiye Master Süper Ligi 5.Sezonda yer alan Kozyatağı Masterler takımı adına Enver Deniz’e, Boğaziçi Masterler takımı adına Yakup Biliciler’e, Çengelköy Masterler takımı adına Cemal Onal’a, Ataşehir Masterler takımı adına Baki Dere’ye ve Cibali Veteranlar takımı adına Mehmet Erduran’a teşekkür plaketlerini taktim ederken HUNCA Kozmetik Firmasının hediyelerini de verdi.

Ayrıca sezon boyunca maçların yönetiminde yer alan deneyimli hakem Mehmet Ağaç’a da ayrıca plaketini vererek teşekkür etti.

50 Yaş Türkiye Master Süper Ligi 5.Sezonunda mücadele eden tüm takım yönetici ve oyuncularına, ligimizin kalitesinde büyük katkısı olan hakemlerimize ve bizleri hiç yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen HUNCA Kozmetik firmasına TÜMSO yönetimi olarak tekrar teşekkür ediyoruz. Yeni sezonda buluşmak dileği ile…

Törende çekilen tüm resimleri görmek için tıklayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LİGİMİZE 5.STAD DESTEĞİ PAŞABAHÇE SPOR KULÜBÜNDEN

Türkiye Master Süper Lig yeni sezon hazırlıklarına hızla devam ediyor. Anadolu yakası takım sayısı 24‘e …