TÜMSO / 50 YAŞ, TÜRKİYE MASTER ve VETERAN FUTBOL SÜPER LİGİ

50 YAŞ, TÜRKİYE MASTER ve VETERAN FUTBOL SÜPER LİGİ

TMSL 50+ TÜRKİYE MASTER SÜPER LİGİ

50 YAŞ, TÜRKİYE MASTER ve VETERAN FUTBOL SÜPER LİGİ : TÜMSO (Türkiye Master Spor Organizasyonları) tarafından düzenlenen, TMSL (Türkiye Masterler & Veteranlar Süper Ligi), Türkiye’nin en kapsamlı Masterler ve Veteranlar futbol organizasyonudur.

TMSL 50+ liginin amacı; 50 ve 50 yaşın üstündeki futbola gönül vermiş ve futboldan kopamayan master ve veteran futbolculardan kurulu takımları bir araya getirerek, rekabet ve spor zevkini yaşatmak, görsel, basılı ve sosyal medya kanalları ile kamuoyu yaratarak seyirci kitlesini arttırmaktır.

EKİM AYINDA LİG BAŞLIYOR

50+ yaş grubunda organize edilen TMSL ligi, Türkiye genelinde İl bazında en az 5, en fazla 8 takımdan oluşan çift devreli bölgesel master ve veteran liglerden oluşmaktadır.

Bölge liglerinde şampiyon olan takımlar, sezon sonunda Antalya’da düzenlenen TMSL 50+ Türkiye Şampiyonasında mücadele ederek Türkiye Şampiyonu belirlenir.

TMSL TARAFINDAN VERİLEN HİZMETLER

HAKEM ATAMALARI
Müsabakaların yönetimi TFF tarafından atanan resmi hakemler tarafından yapılır. Hakem atamalarının organizasyonu ve ücretleri TMSL tarafından karşılanır.
SAHA TEMİNİ
Ligimizde yer alan takımlarımızın oynayacakları tüm müsabakalar için ihtiyaç duyulan sahalar TMSL tarafından organize edilir ve ücreti ödenir.
TOP VE SU İHTİYACI
Müsabakalarda ihtiyaç duyulan antreman ve maç topu ile su ihtiyacı TMSL tarafından ücretsiz karşılanır. Tüm bu malzemeler sezon başında takımlara teslim edilir.
FİKSTÜR, SONUÇLAR, PUANTAJ
Sezon başında kurayla çekilen fikstür internet üzerinden canlı yayınlanır. Maç sonuçları müsabakalar devam ederken anlık işlenerek www.tumso.org sitesinde canlı olarak izlenir.
LİSANS VE EVRAKLAR
Futbolcu lisans kartları, esame listesi, oyuncu değişim kartları gibi belgeler, kurumsal yapı içersinde basılı olarak tüm takımlara sezon başında teslim edilir.
CANLI YAYIN
Her takımın en az bir karşılaşması internet üzerinden canlı olarak yayınlanır. Karşılaşma görüntüleri www.tumso.org web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından paylaşılır.
TAKIM SAYFALARI
www.tumso.org sitesinde tüm takımların ayrı ayrı sayfaları oluşturulur. İlgili sayfalarda takımın kadrosu, başkanı, antrenörü, kaptanı, resim ve video albümü gibi bilgiler yer alır.
FUTBOLCU SAYFALARI
www.tumso.org sitesinde tüm futbolcuların ayrı sayfaları oluşturulur. İlgili sayfada futbolcunun attığı goller, sarı ve kırmızı kartlar, resim ve video albümü yer alır.
İSTATİSTİKLER
Tüm takımların ve futbolcuların detaylı istatistik bilgileri yıl bazında ve ilgili sezonda anlık tutulur ve yayınlanır (Puantaj, kazanılan kupalar, gol krallığı, kart cezaları v.b).
SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ
Tüm müsabaka bilgileri, haber ve duyurular resmi web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında paylaşılır. Arşiv niteliğindeki bu bilgileri yıllar geçse de ulaşabilirsiniz.

EKİM AYINDA LİG BAŞLIYOR

EKİM AYINDA LİG BAŞLIYOR

Ferruh KARATAŞ
MARMARA BÖLGE
TMSL Lig Koordinatörü
Mesut GÖVCE
TRAKYA BÖLGE
TMSL Lig Koordinatörü
Şeref YEREBAKAN
DOĞU KARADENİZ
TMSL Lig Koordinatörü

TMSL 50+ LİGİNE ÖN BAŞVURU FORMU

TMSL 50+ LİGİNE ÖN BAŞVURU FORMU

Organizasyon (Gerekli):
Adınız-Soyadınız (Gerekli):
Takımdaki Göreviniz:
Mail Adresiniz (Gerekli):
Telefon Numaranız (Gerekli):
Takımınızın Adı (Gerekli):
Kuruluş Tarihi:
Bulunduğunuz İl/İlçe (Gerekli):
NOT:

LİGE KATILIM ŞARTLARI

LİGE KATILIM ŞARTLARI

TMSL 50+ liginde (Türkiye Master Süper Ligi) yer almak isteyen takımlar, aşağıda belirtilen şartları yerine getirmiş olmaları gerekmektedir.

 • Katılımcı kulüplerin dernek veya şirket statüsünde olmaları gerekmemekle birlikte, her kulübün; takım başkanı, takım kaptanı ve takım logosu olmalıdır.
 • Takımların kadrosunda bulunan futbolcuların kaleci hariç 50 yaş ve üstü olmalıdır. (Kalecilerde yaş sınırı 45’dir.)
 • Kulüpler, 2016-2017 Sezonu, TMSL 50+ Müsabaka Talimatı kurallarını kabul etmiş,
 • Kulüpler, 2016-2017 Sezonu TMSL 50+ Katılım Sözleşmesini imzalamış,
 • Takımın her futbolcusu Futbolcu Taahhütnamesini imzalamış,
 • Kulüpte yer alan tüm sporcu ve teknik kadronun; 1 Adet vesikalık fotoğrafını ve kimlik kartının (Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet) önlü arkalı fotokopisinin hazırlanmış,
 • TMSL 50+ Master Süper Ligine katılım ücreti olan 5.000 TL’yi KUMBASAR REKLAM ve DIŞ TİCARET (MUSTAFA KUMBASAR) KUVEYT TÜRK, IBAN: TR24 0020 5000 0911 1527 4000 01 nolu banka hesabına yatırılmış ve dekont makbuzunun info@tumso.org mail adresi ile TÜMSO’ya iletilmiş, olması gerekmektedir.

KATILIM ÜCRETİ

KATILIM ÜCRETİ

TÜMSO düzenlemiş olduğu tüm organizasyonlar için bir katılım ücreti talep eder. Alınan bu ücretlerden kesinlikle kar amacı güdülmemekte, tamamı organizasyon masrafları, personel, alt yapı ve reklamasyon giderleri için kullanılmaktadır.

Amaç; TÜMSO çatısı altında düzenlenen tüm organizasyonların kamuoyunda bilinirliğini arttırmak, ulusal ve uluslararası Master ve Veteran camiasında marka değerini yükseltmektir. Bunun neticesinde, firmaların dikkatini çekerek sponsor desteği almaktır. Dolayısı ile alınan bu desteklerin geri dönüşünü takımlarımıza yansıtarak, daha kaliteli ve kurumsal bir yapı içinde hareket edilecektir.

50 YAŞ MASTER SÜPER LİGİ
KATILIM ÜCRETİ

KATILIM ÜCRETİ : 5.000 TL
SPONSOR İNDİRİMİ :
RESMİ KATILIM ÜCRETİ : 5.000 TL

TEMEL OYUN KURALLARI

TEMEL OYUN KURALLARI

 • Karşılaşmalar doğal veya suni çim sahada TÜMSO tarafından belirlenen sahalarda oynanır.
 • Takımlar; az 5, en fazla 6 takımın yer aldığı çift devreli liglerde mücadele eder.
 • Takımlar 8+1 kişilik oyuncu esame listesi ile sahaya çıkar (sınırsız yedek).
 • Oyuncu değiştirme, kaleci dahil 10 kişidir, çıkan oyuncu tekrar giremez.
 • Maçlar TFF tarafından atanan 1 orta hakem ile yönetilir.
 • Ofsayt kuralı  uygulanmaz.
 • Futbolcular, ay ve güne bakılmaksızın 50 yaş ve üzerinde olmalıdır.
 • Kaleciler, ay ve güne bakılmaksızın 45 yaş ve üzerinde olmalıdır.
 • Kaleciler ortada oynayamaz.
TMSL 50+ FUTBOL MÜSABAKA TALİMATI TMSL 50+ FUTBOL DİSPLİN TALİMATI