TÜMSO / BİYOGRAFİ / Abdullah Kalafatoğlu Kimdir ?

Abdullah Kalafatoğlu Kimdir ?

TÜMSO Yönetim Kurulu Üyesi olan ve hayatının her dönemi futbolla yoğrulmuş Abdullah Kalafatoğlu kimdir?

1973 yılı Rize doğumlu olan Abdullah Kalafatoğlu tahsil hayatına Kurtuluş İlkokulu, Zihni Derin Ortaokulu, Rize Lisesini bitirdikten sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi RMYO 1997 Çay Experliğinden mezun olarak başladı.

Hemen akabinde Karadeniz Teknik Üniversitesi RMYO işletme bölümünden 2000 yılında mezun oldum. Bu bölümün devamını Anadolu Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Bölümünü bitirerek lisans mezunu oldu.

2017 yılında   Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Çayeli eğitim fakültesinden pedgojik formasyon belgesini aldı. Halen daha Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi beden eğitim ve spor yüksekokulu spor yöneticiliği bölümü 3. Sınıf öğrencisi olan Abdullah Kalafatoğlu, Çaykur Genel Müdürlüğünde mevsimlik işçi olarak çalışmakta.

SPORTİF GEÇMİŞİ

10 yıl amatör olarak futbol oynayan Abdullah Kalafatoğlu, yaşadığım sakatlık sonucunda futbolu oynamayı bırakmasına rağmen futboldan kopamadığı için hakem olmaya karar verdi.

13 yılı profesyonel olmak üzere toplam 15 yıl hakemlik görevini sürdürdü. Süper lig, 1. 2. 3. ve amatör liglerde hakem, yardımcı hakem ve 4. Hakem olarak görev yaptı.

Hakemlik görevini bıraktıktan sonra antrenörlük görevine soyundu. Sırasıyla:

  • Çaykurspor’da U-16 grubu ile il şampiyonluğu yaşadı,
  • Kopuzlar Vakfı Veliköyspor’da iki kere Futsal il şampiyonluğu yaşadı, Kocaelinde düzenlenen Türkiye Futsal şampiyonasında 5. Oldu, Futbolda amatör büyükler kategorisinde play off oynama başarısını yakaladı,
  • Sarıkamış Belediyespor’da, yardımcı antrenör göreviyle il şampiyonluğu yaşayıp oynanan baraj müsabakasını 1 – 0 kazanıp bölgesel amatör ligine yükselme başarısını gösterdi,
  • Madenli Belediyespor’da A genç takımla şampiyon olup 2. Amatör kümeden 1. Amatör kümeye yükseldi.

Şu anda  Çaykur Rizespor  da Atletik performans ve fıtness antrenörü olarak görev yapan  Abdullah Kalafatoğlu UEFA B, Maç ve Performans Analizi, Atlatik performans (Fitnes) ve futsal antrenörlüğü belgelerine sahip. Ayrıca Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi,  beden eğitimi ve spor yüksekokulunda  basketbol, voleybol, atletizm, kort tenisi, yüzme, halter, trecking, rafting  ve squash derslerini başarıyla bitirmiş durumda.

Aktif olarak Rize Masterler & Veteranlar kulübü başkanı ve oyuncusu olan Abdullah Kalafatoğlu, geleneksel olarak Rize’de her yıl Veteranlar & Masterler turnuvası organize ediyor.

Ayrıca Rize Besyo hazırlık kursu kurucusu olarak üniversiterlerin beden eğitimi ve spor yüksekokullarına ve fakültelerine, polis meslek yüksekokullarına, askeri lise ve yüksekokullarına öğrenci hazırlama faaliyetlerini sürdürüyor.

Türkiye Master Süper Ligi (TMSL) karadeniz bölge yapılanmasında görev alan Abdullah Kalafatoğlu, organizasyonun yönetim kurulu üyeliğini de yapmakta.

Evli olan  Abdullah Kalafatoğlu  Nehir ve Derin adında 2 kız çocuğu babası. Ailesinin yanında hayatının büyük bir bölümünde yer tutan spor ve kitap okumak en büyük tutkusu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Onur ARAS Kimdir?

HAYAT SANATTIR, HAYAT FUTBOLDUR felsefesini benimsemiş, Türkiye Master Süper Ligi takımlarından, Ataşehir Masterler başkanı Onur …