TÜMSO / BİYOGRAFİ / Ahmet ÜÇÜNCÜ Kimdir?

Ahmet ÜÇÜNCÜ Kimdir?

TMSL 40+ liginin 2016-2017 sezonu şampiyonu Çanakkale Boğazgücü takımının golcü oyuncusu Ahmet Üçüncü Kimdir?

1970 yılında Edirnede dünyaya geldi. Çocukluk yıllarındaki futbola olan tutkusu onu 1978 yılında Dardanel Sporla tanıştırdı ve Dardanel Sporun alt yapısında futbol hayatına başladı. Yeteneği ile 1988 yılında profesyonel  olarak A takımda yükseldi.

3.Ligde mücadele eden Dardanel Spor’da şampiyonluğu yaşayarak 2.lige yükselen takımıyla 2.ligde top koşturmaya başladı. Daha sonra 2.lig takımlarında Turgutlu Spora transfer oldu ordan da yine 2.ligde mücadele eden Çorlu Spora transfer oldu.

 

16 yıllık futbol yaşamı boyunca daha sonra sırasıyla Tekirdağ Spor, Silopi Spor, Fethiye Spor, Bandırma Spor ve Akhisar Belediye Spor takımlarında görev aldı.

Son 10 yıldır Çanakkale’nin bir çok takımında teknik sorumlu olarak görev yapan Ahmet Üçüncü şu anda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde çalışmaktadır. Evli ve 1 çocuk babası olan Ahmet Üçüncü oyuncusu olduğu Çanakkale Boğazgücü Masterler takımı ile katıldıkları TÜMSO’nun düzenlediği TMSL 40+ Liginde (Türkiye Master Süper Ligi) 2016-2017 sezonu şampiyonluğunu yaşadı. Ve attığı 24 golle takım arkadaşı Aşikar Çelik ile birlikte gol kralı oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LİGİMİZE 5.STAD DESTEĞİ PAŞABAHÇE SPOR KULÜBÜNDEN

Türkiye Master Süper Lig yeni sezon hazırlıklarına hızla devam ediyor. Anadolu yakası takım sayısı 24‘e …