TÜMSO / BİYOGRAFİ / Aşikar ÇELİK Kimdir?

Aşikar ÇELİK Kimdir?

Aşikar Çelik, 1973 yılında Çanakkale’nin Bayramiç  ilçesinde  doğdu. 1987 yılında  Çanakkale Dardanelspor’un alt yapısında futbol hayatına başladı. 1991 yılında profesyonel olarak imza atıp Dardanel Spor A takımında oymamaya başladı. Aynı sene Dardanel Spor 3.Ligte şampiyon olarak 2.lige çıktı.

 

Daha sonra Çanspor’a transfer oldu, o sene 3.ligde ligi 2.sırada bitirdik daha sonra Kırklareli Spor’a transfer oldu. Uzun zaman burada top koşturduktan sonra önce Beylerbeyi takımına ardından Zeytinburnu spora transfer oldu. Zeytinburnu Spor’da oynadığı sezon takımı 3.Ligden 2.Lige çıkarak şampiyon oldu.

 

12 yıllık aktif futbol hayatını bu şampiyonluğun ardından tamamladı fakat futboldan hiç kopmadı. 5 yıldır Çanakkale Spor Futbol Kulübünde teknik sorumlu olarak görev yapmakta. Aynı zamanda ticaret ile de uğraşan Aşikar Çelik  18 Mart Üniversitesinden mezun ve bu üniversitenin uzman olarak futbol dersleri vermekte.

TMSL 40+ liginde (Türkiye Master Süper Ligi) Çanakkale Boğazgücü Masterler takımı kadrosunda da yer alan Aşikar Çelik, 2016-2017 sezonunda attığı 24 gol ile aynı sayıda gol atan takım arkadaşı Ahmet Üçüncü birlikte gol kralı olup takımının şampiyonluğunda büyük rol oynadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LİGİMİZE 5.STAD DESTEĞİ PAŞABAHÇE SPOR KULÜBÜNDEN

Türkiye Master Süper Lig yeni sezon hazırlıklarına hızla devam ediyor. Anadolu yakası takım sayısı 24‘e …