TÜMSO / MANŞET / Batı Karadeniz’de TÜMSO Rüzgarı

Batı Karadeniz’de TÜMSO Rüzgarı

2016-2017 40 Yaş Türkiye Master Süper Ligini (TMSL 40+) tamamlayan TÜMSO, yeni sezon çalışmalarına Batı Karadeniz bölgesinde devam etti.

TMSL liglerinin Başkanı Erkan Soyyiğit, göreve gelir gelmez ilk seyahatini gerçekleştirdiği Batı Karadeniz seyatine; TÜMSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kumbasar, TMSL 50+ Lig Koordinatörü Ferruh Karataş, TÜMSO Bilgi Sistem Sorumlusu Şahin Aydemir ve Futbol camiasının yakından tanıdığı, sevilen ve sayılan ismi eski İstanbul Futbol Antrenörleri Derneği başkanı Rıza Çavuşoğlu’da katıldı.

Erkan Soyyiğit’in yakın dostu olan Rıza Çavuşoğlu, TÜMSO’ya destek amacı ile katıldığı seyahat programında edindiği izlenimlerle değerli görüş ve fikirlerini aktararak, ligin kalitesini arttıracak tavsiyelerde bulundu.

Batı Karadeniz seyahatinde ev sahipliğini, BASAD Derneği Başkanı Mehmet Maden, Bartın’ın cennet ilçesi Amasra’da BASAD Yönetim Kurulu Üyesi Kayhan Şeker’in sahibi olduğu Çeker Kafe de yaptı.

Çaycuma Veteranlar, Zonguldak Veteranlar ve Bolu Veteranların katılamadığı toplantıda; Yaşa Yaşat Karabük Veteranlar, Kozcağız Veteranlar, Bartın BASAD ve Akçakoca Gök Spor Veteranlar takımının yönetici ve oyuncuları hazır bulundu.

Toplantıda TMSL 40+ lig organizasyonunu anlatan Erkan Soyyiğit, TMSL liglerinin amaç ve hedeflerinden bahsederek, henüz yeni bir oluşum olmasına rağmen  ilk sezonunu tamamlayan TMSL 40+ liginin ortaya koyduğu kalite ve ligde yer alan takımların memnuniyetlerini aktardı. İkinci sezonunda daha da büyüyen TMSL 40+ liginin Türkiye genelindeki yaygınlaşma çalışmalarında Batı Karadeniz bölgesindeki takımları da yeni sezonda lige davet etti.

TÜMSO yönetim kurulu başkanımız Mustafa Kumbasar ise takımların üzerindeki maddi ve manevi yük haline gelen konuların aşılması konusunda TÜMSO’nun çalışmalarını aktardı ve proje haline getirilecek bu çalışmaların devam eden süreçte meyvelerinin alınacağını iletti.

Soru cevap kısmı ile devam eden toplantı, iftar yemeği sonrasında da devam etti. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden yemek, sohbet sonrasında tüm katılımcılarla birlikte toplu fotoğraf çekilerek son buldu.

Mükemmel evsahipliklerinden dolayı, BASAD Derneği Başkanı Mehmet Maden ve Yönetim Kurulu Üyesi Kayhan Şeker’e, bizleri yalnız bırakmayarak günü birlik gerçekleştirdiğimiz yorucu seyahatimizde yanımızda olan Rıza Çavuşoğlu’na ve tüm katılımcı dostlarımıza TÜMSO ailesi olarak teşekkür ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LİGİMİZE 5.STAD DESTEĞİ PAŞABAHÇE SPOR KULÜBÜNDEN

Türkiye Master Süper Lig yeni sezon hazırlıklarına hızla devam ediyor. Anadolu yakası takım sayısı 24‘e …