TÜMSO / BİLGİ BANKASI

BİLGİ BANKASI

DOSYALAR

TÜRKİYE MASTER SÜPER LİGİ, TMSL 40+ MÜSABAKA TALİMATI
TÜRKİYE MASTER SÜPER LİGİ, TMSL 40+ DİSİPLİN TALİMATI
TÜRKİYE MASTER SÜPER LİGİ, TMSL 50+ MÜSABAKA TALİMATI
KULÜP TAAHHÜTNAMESİ
SPORCU TAAHHÜTNAMESİ
ESAME LİSTESİ

SIK SORULAN SORULAR

Soru başlıkları altında yapılan açıklamaların yetersiz kalması durumunda, aşağıdaki formu doldurarak veya kurumsal hattımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

TMSL LİGİ RESMİ BİR LİGMİDİR?

TMSL LİGİ RESMİ BİR LİGMİDİR?

Master ve Veteran Futbol Ligini resmi olarak düzenleme yetkisi sadece ASKF’nin (Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu) sorumluluğundadır. ASKF‘nin dışında çeşitli isimler altında (buna TMSL’de dahil) kurulan hiç bir lig, resmi bir lig değildir. ASKF resmi olarak Master ve Veteran Ligi organizasyonu yapmıyor olmasına rağmen sporu teşvik amacı ile diğer özel liglere desteğini vermeye çalışmaktadır. Özellikle ASKF başkanı ve TFF İcra Kurulu Üyesi olan Sn. Ali Düşmez, bu konuda oldukça hassasiyet göstererek, sporun yayılması ve gelişmesi adına çaba sarfetmektedir.

Özel şahıslar veya dernekler tarafından kurulan ligler, yaptıkları organizasyonlarla aslında kendi içlerinde bir nevi rekabet içindedirler. Her takım kendine yakın bulduğu veya keyif aldığı ligde yer alır ve tercihini kendisi yapar.

TMSL (Türkiye Master ve Veteran Süper Ligi) ‘de özel bir lig olup, yaptığı nitelikli ve kaliteli organizasyonlarla bünyesinde bulunan takımlara ulusal ve uluslararası çapta lig heyecanını yaşatmak adına çalışmalarını sürdürmektedir. 

TMSL LİGİ HANGİ YAŞ GRUPLARINI KAPSIYOR ?

TMSL LİGİ HANGİ YAŞ GRUPLARINI KAPSIYOR ?

TMSL 40+ ve TMSL 50+ olmak üzere iki ayrı lig düzenlenmektedir. Yaş sınırlamasında; futbolcunun doğum tarihindeki gün ve aya bakılmaksızın; TMSL 40+ Ligi 40 yaş ve üzeri futbolculardan, TMSL 50+ Ligi ise 50 yaş ve üzeri futbolculardan kurulu takımlar yer almaktadır.

Yaş sınırlamasında kalecilere bir ayrıcalık tanınmış TMSL 40+ Liginde 35 yaş, TMSL 50+ Liginde ise 45 yaş sınırlaması uygulanmıştır.

Detaylı bilgi için ilgili ligin müsabaka talimatlarını inceleyebilirsiniz:

TMSL 40+ LİGİ MÜSABAKA TALİMATI

TMSL 50+ LİGİ MÜSABAKA TALİMATI

HAKEM ATAMALARI NASIL YAPILIYOR ?

HAKEM ATAMALARI NASIL YAPILIYOR ?

TMSL ligindeki maçları yönetecek hakemler TFF il temsilciliği tarafından atanan resmi hakemler tarafından yönetilir. Hakemlerin ve saha komiserinin ücretleri TÜMSO tarafından ödenir.

SAHALARIN ÜCRETLERİNİ TAKIMLAR MI VERİYOR ?

SAHALARIN ÜCRETLERİNİ TAKIMLAR MI VERİYOR ?

TMSL 50+ liginde oynanan karşılaşmalar İl genelinde tek sahada yapılır ve saha ücreti TÜMSO tarafından karşılanır, takımlar saha aramak veya saha ücreti konusunda muhattap olmak durumunda kalmazlar (Örneğin; İstanbul’daki karşılaşmalar Nakkaştepe deki KOÇ tesislerinin sahasında oynanıyor).

TMSL 40+ liginde ise TÜMSO tarafından il genelinde anlaşma yapılan sahada takımlarımız isterlerse ücretsiz oynayabilirler (Örneğin İstanbul’da Cebeci Stadı). Fakat takımlarımız fikstür gereği ev sahibi oldukları karşılaşmaları kendi sahalarında da oynayabilirler, bu durumda saha ücretini her takım kendisi karşılamaktadır.

MAÇLAR VİDEO ÇEKİLİYOR MU ?

MAÇLAR VİDEO ÇEKİLİYOR MU ?

TMSL 50+ Liginde oynanan tüm maçlar ve TMSL 40+ Liginde TÜMSO tarafından belirlenen sahadaki tüm maçlar canlı anlatımlı olarak videoya çekilmektedir. Canlı olarak yayınlanan maçlar www.tumso.org sitesinden izlenebilmektedir. Daha sonrasında maç videoları TÜMSO’nun Youtube kanalına yüklenmektedir.

TMSL LİGİNE KATILIM ÜCRETİ NE KADAR ?

TMSL LİGİNE KATILIM ÜCRETİ NE KADAR ?

 TMSL Ligine katılan takımlarımız katılım ücreti olarak 5.000 TL ödemektedirler. Bu rakamın tamamı TMSL liginin gelişmesi, alt yapı hizmetleri, personel gideri ve marka değerinin arttırılması adına kullanılarak ligimizde mücadele eden takımlarımıza hizmet olarak dönmektedir.

TMSL LİGİNE KATILACAK TAKIMLARDA ARANAN ŞARTLAR NELERDİR ?

TMSL LİGİNE KATILACAK TAKIMLARDA ARANAN ŞARTLAR NELERDİR ?

TMSL Ligine katılım şartları ve detayları aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz.

TMSL 40+ Ligi Tanıtım Sayfası
TMSL 50+ Ligi Tanıtım Sayfası

İLETİŞİM FORMU

Adınız (gerekli)
E-Postanız (gerekli)
Telefon Numaranız (gerekli)
Konu
İletiniz