TÜMSO / HABERLER / DUAYEN SPOR YORUMCUSU HALDUN DOMAÇ’LA SPOR DOLU İFTAR SOHBETİ

DUAYEN SPOR YORUMCUSU HALDUN DOMAÇ’LA SPOR DOLU İFTAR SOHBETİ

TÜMSO Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Kumbasar, 50 Yaş Üstü Türkiye Master Süper Lig Başkanımız Ferruh Karataş ve Disiplin Kurulu Başkanımız Levent Köse, A Spor Yorumcusu  Haldun Domaç, HUNCA Türkiye Satış Direktörü Seyhan Dinç ve ortak arkadaşları bir araya gelerek ramazanın manevi atmosferinde bir iftar yemeğinde buluştu.

A Spor’un duayen spor yorumcusu Haldun Domaç’ın sporcu geçmişi, amatör sporlara verdiği desteklerin konuşulduğu sohbette, master-veteran camiasının karşılaştığı zorluklarda masaya yatırıldı. Önümüzdeki sezon için yeni projelerinde yer aldığı konuşmada çok farklı fikirler ortaya atıldı. Bu fikirlerin detaylandırılması için daha sonra tekrar bir araya gelinmesine karar verilerek sohbet sonlandırıldı.

Bizlere zaman ayırdığı için sayın Haldun Domaç’a teşekkür ederiz.

Haldun Domaç Kimdir?

Haldun Domaç, (d.1957, Giresun) Türk spor yazarı ve yorumcusu.

2 Ağustos 1957`de Tirebolu`da Yeniköy Mahallesinde doğdu. Adliye Yazı İşleri Müdürlerinden Atilla ve (aslen Rizeli olup, İstanbul doğumlu) Güler (Babalı) Domaç`ın oğludur. İlkokula Bulancak Atatürk ilkokulunda başlayan Domaç, Fatih Ulubatlı Hasan İlkokulu 1967, Ahmet Rasim Ortaokulu 1971, Pertevniyal Lisesi 1974, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 1979 mezunudur. Öğrencilik yıllarında iki yıl (1975-1977) SSK Eminönü Şubesinde memur olarak çalıştı.

Sporculuk Yılları
Haliç, Yavuz Sultan Selim, Süleymaniye, Sirkeci, Aksaray ve Çırçır Kulüplerinin amatör takımlarında, Sarıyer Spor Kulübünün profesyonel kadrosunda futbol oynadı. İstanbul Bölge Hakemi ve (B) Antrenör Kursu`ndan mezun oldu. Türkiye’de Bilek Güreşi Organizasyonu kurucuları arasında yer aldı ve Bilek Güreş Hakemliği ve Bilek Güreş Antrenörlüğü, Herkes İçin Spor Federasyonu Bilek Güreşi Dalı Merkez Hakem Komitesi Başkanlığı yaptı.

Gazetecilik
Günaydın Gazetesi`nde Reklam Pazarlamacısı, Ekonomi ve Spor Muhabirliği (1979-1988); Gölge Adam Gazetesi`nde Spor Müdürlüğü (1986-1988); Türk Spor Ajansı`nda Yazı İşleri Müdürlüğü (1988-1989); Fotospor Gazetesi`nde Haber Müdürü (1989-1991); Futbol Federasyonu`nda Basın Danışmanı (1992); Cumhuriyet Gazetesi`nde Spor İstihbarat Şefi (1992-1993); İOOHDK`da İstanbul Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü (1993-1996); Power FM de Haber Müdürü (1994-2001); Spor Gazetesi (1995-1996) Fanatik, Fotomaç ve Sabah`ta Spor Yazarı; Show TV`de Spor Servisi Yönetmeni (1996); Kanal D TV`de Spor Servisi Müdür Yardımcısı (1996-2001) görevlerinde bulundu. TV programlarında yayınlanan Futbol Albümü`nde (TRT) Yönetmen Yardımcısı; Yaşasın Spor`da (TRT) Program Sorumlusu; Tele Kritik`te (TGRT) Haber Sorumlusu; Markaj`da (Show TV) Haber Müdürü; Lig Dosyası`nda (Flash TV) Program Yorumcusu ve Sunucusu; Televole, High-Life, Neler Oluyor Hayatta ve İnsanlar Yaşadıkça (Kanal D), Yapımcı, Spor Stüdyosu (TRT) Yorumcu, Futbol Vizyon (TRT) Yapımcı ve Sunucu olarak bulundu. TV Net’te Genel Koordinatör, Beykent’te kurucu genel müdürlük yaptı. 2104 yılından bu yana A Spor’da Yorumculuk yapıyor.

İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi İstanbul Aydın Üniversitesi ve Arel Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi, Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu ve Eğitim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü (1994-1996), Atletizm Federasyonu IAAF Çocuk Atletizmi Koordinatörlüğü Yönetim Kurulu üyesi görevlerini sürdürdü. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Türkiye Spor Yazarları Derneği, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Futbol Adamları Derneği, Türkiye Antrenörler Derneği, Basın Konseyi Bireysel üyesidir. Domaç çeşitli kurumlar tarafından düzenlenen yarışmalarda atletizm, basketbol ve futbolda renkli ve siyah-beyaz fotoğraf dallarında ödülleri, TSYD tarafından düzenlenen yarışmada radyo dalında birinciliği bulunmaktadır. Gazete ve dergilerde ek olarak verilen “Nasıl Futbolcu Olunur“, I-II (İstanbul, ts.), “Fenerbahçe-Galatasaray Rekabeti“ (İstanbul, ts.), “Fenerbahçe-Beşiktaş Rekabeti“ (İstanbul, ts., ), “Beşiktaş-Galatasaray Rekabeti“ (İstanbul, ts.), “Galatasaray Tarihi“ (İstanbul, ts.), “Avrupa Futbol Şampiyonası Kitapçığı“ (İstanbul, ts.) adlı çalışmaları hazırladı. Domaç’ın 29.03.1959 doğumlu Sevginur Müftüoğlu Domaç ile olan evliliğinden (12 Aralık 1984) Emrecan (01 Ocak 1986) isimli çocukları oldu. Domaç  Sürekli Basın Kartı sahibidir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LİGİMİZE 5.STAD DESTEĞİ PAŞABAHÇE SPOR KULÜBÜNDEN

Türkiye Master Süper Lig yeni sezon hazırlıklarına hızla devam ediyor. Anadolu yakası takım sayısı 24‘e …