TÜMSO / HABERLER / En Önemli Konu, Sporcuların Sağlığı

En Önemli Konu, Sporcuların Sağlığı

Türkiye Master Süper Ligi bir ilke imza atarak ligde oynayan tüm takım oyuncularını ücretsiz sağlık kontrolünden geçiriyor.

Türkiye Master Süper Ligi organizasyonu, vermiş olduğu hizmetler içinde önem verdiği konuların başında gelen sporcu sağlığı konusunda bir ilke imza atarak, ligde yer alan tüm takım oyuncularını ücretsiz sağlık taramasından geçiriyor.

Hemogram ve EKG testlerinin yapıldığı ve kan örneklerinin alındığı sporcularımız, ligin ilk haftasındaki maçlar öncesinde hızla taramaları yapılmaya başlandı. Önümüzdeki haftada devam edecek testler sonrasında tüm sporcular için dosyalar hazırlanarak takım yetkililerine ve ilgili sporculara bu dosyalar ulaştırılacak.

Lig heyecanı ile zorlu geçecek olan karşılaşmalarda, sporcular üzerine aşırı yük bineceğinden bu testlere çok önem veren Türkiye Master Süper Ligi başkanı Erkan Soyyiğit, Master ve Veteran futbol organizasyonlarında en önemli konunun sporcu sağlığı olduğunu ve olması gerektiğinin altını önemle çizdi.

Organizasyonda her detayın halledilebileceğini, önleminin alınabileceğini ve hata kaldırabileceğini fakat sporcu sağlığının ve sakatlıkların telafisinin ağır olduğunu söyleyen Erkan Soyyiğit, Türkiye Master Süper Ligi organizasyonunun her yıl sporcu sağlığı konusunu bir adım daha ileriye taşıyarak bu bilinci yaymak istediğini aktardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LİGİMİZE 5.STAD DESTEĞİ PAŞABAHÇE SPOR KULÜBÜNDEN

Türkiye Master Süper Lig yeni sezon hazırlıklarına hızla devam ediyor. Anadolu yakası takım sayısı 24‘e …