TÜMSO / BİYOGRAFİ / Enver Şahin GÜNEŞ Kimdir?

Enver Şahin GÜNEŞ Kimdir?

Hayatını futbola adayan, sokak çocuklarını futbolla eğiten ve sayısız oyuncu yetiştiren Simoviç Enver lakaplı, Enver Şahin Güneş’i tanıyalım.  Enver Şahin Güneş Kimdir?

1966 doğumlu olan Enver Şahin Güneş, futbola Gaziantep Spor’un alt yapısında başladı. Daha sonraki yıllarda Adıyaman’nın amatör takımlarında forma giydikten sonra 7 yıl Adıyaman Spor’un kaleciliğini yaptı. Nizip Spor, Elbistan Spor ve Besni Sporda da form giyen Enver Şahin Güneş sahaları bırakmasına rağmen futboldan kopmadı. 6 yıl hakem ve gözlemcilik yaptıktan sonra antrenörlük görevlerinde bulundu.

Hayatını futbola adayan Enver Şahin Güneş, Adıyaman’da sokak çocuklarını futbolla tanıştırdı. Bu çalışmaları ile büyük beğeni ve takdir toplayan Enver Şahin Güneş, TFF tarafından organize edilen “Herkes İçin Futbol” projesinde Adıyaman il sorumlusu oldu ve 81 ilde en çok çalışan il temsilcisi seçilerek İskoçya’ya seminere gönderildi, sertifika aldı.

2010 yılında Türkiye’de en çok turnuva düzenleyen ve lisans yapan hoca seçildi. Yetiştirdiği onlarca oyuncuyu 1.lig takımlarına yurt dışındaki önemli kulüplere kazandıran Enver Şahin Güneş ordu milli takımının oyuncusu Ramiz Karaca ile 6 yaş futbol okulunda yeni yıldızlar yetiştirmeye ve sokak çocuklarına hizmet etmeye devam ediyor.

İşte bu çocuklardan sadece ikisi ile yapılan röportajdan satır başları:

10 yaşındaki Cihat Özkan, “Önceden fırında çalışıyordum. Daha sonra işten ayrıldım ve sokaklarda boş boş geziyordum. Enver hoca beni bir gün sokakta futbol oynarken gördü ve beğendi. Onun futbol okulunda top oynamaya başladım. Futbola devam etmesem kötü alışkanlıklarım devam edebilirdi. Artık çim sahadayım”

16 yaşındaki Abdullah Aslan ise, daha önce sokaklarda kötü alışkanlıkları olduğunu anlatarak, “İşim ve param yoktu. Enver hoca karşıma çıktı. Beni futbol okuluna aldı. Futbola da merakım vardı. Şimdiye kadar Adıyaman dışına çıkmamıştım. Futbolla tanışmasam kötü alışkanlıklarım devam edebilirdi. Hocama teşekkür ediyorum”

Ayrıca kurduğu Simoviç Veteranlar Spor Kulübü ile dostluk maçlarına ve turnuvalara katılan Enver Şahin Güneş, bu yıl takımının şöhretler karması ile TÜMSO tarafından düzenlenen ve Antalya Side’de yapılacak TÜMSO Master-Veteran Türkiye kupasına katılacaklar.

TÜMSO ailesi olarak Enver Şahin Güneş’e yapmış olduğu çalışmalarda ve kupa karşılaşmalarında Smoviç Veteranlar takımına başarılar diliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İMAJ SPONSORUMUZ HUNCA KOZMETİK

2018-2019  sezonunda Türkiye Master Süper Lig takımlarını sürpriz hediyeler bekliyor. Ligimizin geçen 3 yılında da …