TÜMSO / BİYOGRAFİ / Erkan SOYYİĞİT Kimdir?

Erkan SOYYİĞİT Kimdir?

TÜMSO aliesine katılan ve TMSL (Türkiye Master Süper Ligi) Liglerinin başkanlığına gelen Erkan Soyyiğit Kimdir?

Erkan Soyyiğit 17.09.1973’te Trabzon Araklı Hasköy’de doğdu ve İlkokul eğitimini yine Trabzon’da gördü.

1989 yılında futbol oynamak için İstanbul’a geldi ve bir çok kulüpte amatör olarak futbol oynadı.

Diğer taraftan tekstil sektöründe kendi işine devam ederek 2004 yılında MARANDA markasını kurdu ve iç giyim sektöründe bilinen bir marka haline getirdi. Başarılı çalışmaları ile sektörde hızla ilerleyen Erkan Soyyiğit, Tüm İç Giyim Sanayicileri Derneğinde (TİGSAD) Yönetim Kurulunda görev aldı. Ayrıca Turkish Lingerie Days adı altında iç giyim sektöründe yurt dışı organizasyonları düzenlemekte.

Ticaret hayatının yanında bir çok kulüpte yöneticilik ve hocalık görevleri yapan Erkan Soyyiğit, sosyal sorumluluk projelerine de ayrıca önem verdi. Türkiye eğitim gönüllülerinde 5 yıl eğitim görevinde bulundu.

Erkan Soyyiğit, Master ailesine 2012 yılında Beşiktaş Masterler Spor Kulübünü kurarak katıldı. Kulübün başkanlığının yanında oyuncu olarakta görev yaptı.

2017 yılında TÜMSO (Türkiye Master Spor Organizasyonları) ailesine katılan  Erkan Soyyiğit, TÜMSO’nun önemli organizasyonlarından TMSL Liglerinin (Türkiye Master Süper Ligi /40 ve 50 Yaş) başkanlığını yürütecek.

Evli ve bir kız çocuğu olan Erkan Soyyiğit iyi derecede İngilizce bilmekte.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karma Takımımız Karadeniz Bölgesinde

Türkiye Master Süper Ligi takımlarından kurulu Karma Takımımız, Karadeniz Bölgesinde yapacağı dostluk maçları için bugün …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir