TÜMSO / BİYOGRAFİ / Fatin EYÜBOĞLU Kimdir?

Fatin EYÜBOĞLU Kimdir?

Demir-Çelik Sektörünün duayeni, futbola gönül vermiş ve TÜMSO’nun yeni yönetim kurulu üyesi Fatin Eyüboğlu Kimdir?

1953 Rize doğumlu olan Fatin Eyüboğlu, İlk ve orta öğrenimini Çayeli’nde, lise öğrenimini ise babasının işleri nedeni ile Karabük Demir Çelik Lisesinde okudu. Ve tahsilini iktisat bölümü ile tamamladı.

1973 yılında İstanbul’a yerleşti. Bir dönem siyasetle uğraşan Fatin Eyüboğlu Anavatan Partisi Gebze ilçe yöneticiliği yaptı. Babasının sahip olduğu Eyüboğlu Demir Çelik San. Tic. A.Ş’de ticari hayatına başladı. 1987 yılında ise kardeşleri ile beraber EPAŞ Endüstri A.Ş’yi kurdu.

Sosyal bir yapısı olan Fatin Eyüboğlu’nun Dernek ve özellikle Spor Kulüplerinde yöneticilik deneyimleri oldu ve aktif görevlerde bulundu.

Bunlardan bazıları;

  • Kartalspor Yönetim Kurulu Üyeliği, As Başkanlık ve Genel Kaptanlık,
  • Maltepespor’da iki dönem yönetim kurulu üyeliği,
  • Gebzespor Kulübü Başkanlığı,
  • 100 Yıl Beşiktaşlılar Derneği Üyeliği,
  • Beşiktaş Genel Kurul Üyeliği

Futbola karşı özel ilgisi olan Fatin Eyüboğlu, ilerleyen yaşına rağmen futboldan hiç kopmadı ve TÜMSO’nun düzenlediği TMSL 50 Yaş liginde de oynadı.

Gazeteci-Yazar Murat Barış’ın kaleme aldığı “100 Ünlü Maltepeli” kitabında yer alan Fatin Eyüboğlu, verdiği röportajda şunları söylemiş.

Demir Çelik sektöründe geçmişten gelen başarılı, çalışkan, dürüst kimliğimizi hiç kaybetmedik.
Gençlerimize tavsiyem; Herkes önce çalışmalı, insanların hep başarılı olmasını istiyorum. Çevrelerine nasıl faydalı olabilirim, nasıl üretken olabilirim diye mücadele içinde olmalılar. Çalışmaktan asla yılmamalılar. Doğruluk ve dürüstlükten asla taviz vermemelidirler. Ve büyüklere de hatırlatmalıyım ki; “Çocuklarınızın hayallerini asla satın almayın.” Onlara çalışarak kazanmayı öğretin. Emeğin, alınterinin verdiği gururu yaşamalılar. Bugün en lüks eşyaları, kıyafetleri alırsanız yarın alacak şey kalmıyor. Hayal kurmaya fırsatları olmuyor. Çalışsınlar kazansınlar, kazandıklarını harcasınlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LİGİMİZE 5.STAD DESTEĞİ PAŞABAHÇE SPOR KULÜBÜNDEN

Türkiye Master Süper Lig yeni sezon hazırlıklarına hızla devam ediyor. Anadolu yakası takım sayısı 24‘e …