TÜMSO / BİYOGRAFİ / Hikmet YILDIRIM Kimdir?

Hikmet YILDIRIM Kimdir?

Sosyal Sorumluluk projelerinin önde gelen isimlerinden ve Kırklarerli Masterler takımının başkanı Hikmet Yıldırım kimdir?

14.04.1969 yılında Kırklareli’nde doğan Hikmet Yıldırım, ilk ve orta öğreniminin ardından 2006 yılında Sofya’da bulunan ULUSAL VE DÜNYA EKONOMİSİ ÜNİVERSİTESİ‘nde “Uluslararası Ekonomi ve Siyaset Fakültesi Lisans Mezunu” oldu. Eğitime ve kişisel gelişime önem veren Hikmet Yıldırım katıldığı sayısız seminer ve eğitim programların yanında; Sofya Teknik Üniversitesi Sliven Endüstri Mühendisliği Lisans Eğitimi ve İstanbul Üniversitesi AUZEF Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği eğitimlerine halen devam etmektedir.

1991 Yılında kendi adına kurduğu kereste ve parke imalatçısı olarak ticaret hayatına başladı.

1992-1995 yılları arasında Bulgaristan’ın Varna iline bağlı Partizani beldesinde iki ortaklı 45 kişinin çalıştığı Parke ve Kereste fabrikası kurdu ve işletmesini yaptı.

1996 Yılında Kırklareli’nde kurduğu Yıldırım Plastik İnş. Tur. Taş. San. Tic. Ltd. Şti. ile 2015 yılına kadar inşaat sektöründe ticaret yaptı.

1997-1999 Yılları arasında Bulgaristan Burgaz şehrinde Pvc. Doğrama ve Çelik kapı üzerine iş yeri açtı ve işletti.

Babasının Makedonya göçmeni olduğundan olsa gerek, Balkanlara hep ilgi duydu. İyi derecede Bulgarca bilen Hikmet Yıldırım; Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Karadağ, Bosna Hersek, Sırbistan, Arnavutluk, Hırvatistan ülkelerine sık sık seyahat, ticaret ve siyasi gezilerde bulundu.

Siyasetle iç içe olan Hikmet YıldırımHÖH (Hak ve Özgürlükler Hareketi) Soydaşlarımızın kurduğu siyasi parti çalışmalarında gönüllü olarak çalıştı. Özellikle Bulgaristan’da edindiği çevre ve dostlukları sosyal sorumluluk projelerinde Bulgaristan ve Türkiye arasında faydalı birliktelikler oluşturmak adına girişimlerde ve projelerde yer aldı.

2009 Yılında Bulgaristan Varna Free (Çernorizets Hrabır) Üniversitesi Türkiye temsilcisi olarak Yetki Belgesi aldı. Bu sayede Ülkemiz ile Bulgaristan Üniversiteleri arası Koordinatörlük yaptı.

2010 Yılı Bulgaristan Gabrova Üniversitesi ile Kırklareli Üniversitesi arasında Kırklareli İğneada Beldesinde İğneada Resort Hotelde üç günlük işbirliği çalışma toplantısının koordinasyonunu gerçekleştirdi.

2015 Yılı Bulgaristan Sofya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Georgi MİHOV ve Kırklareli Üniversitesi arasında işbirliği çalışma koordinasyonunu gerçekleştirdi.

Çeşitli tarihlerde Bulgaristan Burgaz Ticaret odası ve Varna Ticaret Borsası İle gerçekleştirilen Bölge Ülkeleri işbirliği Toplantılarına Kırklareli Ticaret Borsası ve Ticaret Odası Üyesi olarak katıldı. Plovdiv Tarım Fuarına Kırklareli Ticaret Borsasını temsilen katıldı.

2016 yılında başkanı olduğu Kırklareli Masterler takımı ile TÜMSO organizasyonuna katıldı ve TMSL 40+ liginde (Türkiye Masterler&Veteranlar Süper Ligi) yer aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Onur ARAS Kimdir?

HAYAT SANATTIR, HAYAT FUTBOLDUR felsefesini benimsemiş, Türkiye Master Süper Ligi takımlarından, Ataşehir Masterler başkanı Onur …