TÜMSO / HABERLER / İran Şöhretler Karması ile Adına Yakışır Dostluk Karşılaşması Gerçekleşti

İran Şöhretler Karması ile Adına Yakışır Dostluk Karşılaşması Gerçekleşti

Çarşamba günü (01.11.2017) İBB Esenler Stadyumunda oynanan İran Şöhretler Karması -Türkiye Master Süper Ligi Şöhretler Karması maçı,  2-0 lık sonuçla misafirimiz olan İran Şöhretler Karmasının galibiyeti ile sonuçlandı.

Dostluk maçına ev sahipliği yapan İBB Esenler Stadyumu yetkililerine, İBB Destek Birimleri Daire Başkanı Osman Savaş’a, Esenler Amatör Spor Kulüpleri Birliği başkanı Ayhan Çınar’a, İran Şöhretler Karma takımının ülkemize gelmesinde büyük rol oynayan Beşiktaş Masterler başkanı Oktay Ertuğrul’a ve İran Milli takımında da oynamış olan Beşiktaş Masterler oyuncusu  Aref Mohammadvan’a öncelikle çok teşekkür ediyoruz.

Futbol oynamaya elverişli mükemmel bir havada, mükemmel bir stadda ve her şeyi ile eksiksiz organizasyonu ile başlayan karşılaşma, takımların birbirini tarttığı ve sakin geçen ilk dakikaların ardından ısınan futbolcular, izleyenlere zevkli ve çekişmeli bir maç ortaya koydular. Karşılaşmanın ilk yarısını 0-0 tamamlandı, ikinci yarıda Nima Alipour’un attığı golle İran Şöhretler Karması 1-0 önde geçti, maçın sonlarına doğru ise Ömer Hanönü’nün karamboldeki ters vuruşu ile kendi kalesine attığı gol, sonucu belirledi ve İran Şöhretler karması karşılaşmadan 2-0 galip ayrıldı.

MAÇIN VİDEOSU

Türkiye Master Süper Ligi Şöhretler Karmasında oynayan Orkun Uşak, Mert Korkmaz, Faruk Atalay, Altan Aksoy, Erkan Engin ve Sinan Demircioğlu gibi ünlü isimlerin yanında, İBB Destek Birimleri Daire Başkanı Osman Savaş, Esenler Amatör Spor Kulüpleri Birliği başkanı Ayhan Çınar, hiçbir organizasyonda bizi yalnız bırakmayan sponsorumuz Hunca firmasının Türkiye Satış Direktörü Seyhan Dinç ve Türkiye Master Süper Ligi başkanımız Erkan Soyyiğit’te forma giydi.

Maçın bitiminin ardından karşılaşmanın hakemlerine ve Türkiye Master Süper Ligi Şöhretler karmasının kupa ve madalyalarını İBB Destek Birimleri Daire Başkanı Osman Savaş verirken, İran Şöhretler karmasının kupa ve madalyalarını Türkiye Master Süper Ligi başkanımız Erkan Soyyiğit ve Beşiktaş Masterler başkanı Oktay Ertuğrul birlikte verdiler.

İran Şöhretler Karmasına Hunca Firmasının hediyeleri ayrıca verildi.

Karşılaşma öncesi ve sonrası çok güzel görüntülere sahne olan organizasyonda, İranlı kardeşlerimizle Dostluk Karşılaşmasının adına yakışır dostluklar kuruldu. Dostluk karşılaşmasının organizasyonunda büyük titizlik gösteren Türkiye Master Süper Ligi başkanımız Erkan Soyyiğit, bu tür organizasyonların devamının geleceğini ve her organizasyonda daha da geniş kitlelere ulaşmak için çalışmalar yapılacağını belirtti.

İranlı kardeşlerimize de ayırca teşekkür ediyor, bir daha görüşmek umudu ile selam selam söylüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LİGİMİZE 5.STAD DESTEĞİ PAŞABAHÇE SPOR KULÜBÜNDEN

Türkiye Master Süper Lig yeni sezon hazırlıklarına hızla devam ediyor. Anadolu yakası takım sayısı 24‘e …