TÜMSO / MANŞET / Karadeniz Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı Rize’de Yapıldı

Karadeniz Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı Rize’de Yapıldı

Master ve Veteran Futbol camiasına yeni bir soluk ve heyecan getiren, futbol ligi organizasyonlarında kalite çıtasını yükselten TÜMSO, TMSL ligi (Türkiye Master Süper Ligi) tanıtım çalışmaları kapsamında Karadeniz bölgesindeki futbola gönül vermiş spor adamları ve sporcuları ile Rize-Ardeşen’de bir araya geldi.

Belediye Başkanı Hakan Gültekin’in Ankara’da, Kaymakam Emrah Yılmaz’ın Trabzon’da olması nedeniyle katılamadıkları toplantıya telefonla; TÜMSO’nun spor camiasına hayırlı olması dileklerinde bulundular ve programları nedeni ile katılamadıkları toplantıya, bir sonraki ziyaretimizde görüşme dileklerini ilettiler.

TÜMSO yönetim kurulunda görev yapan ve Karadeniz bölge sorumlumuz Şeref Yerebakan tarafından organize edilen toplantıya oldukça yoğun ilgi ve katılım vardı.

TÜMSO yönetim kurulu başkanımız Mustafa Kumbasar, başkan yardımcımız Cenk Laleli, yönetim kurulu üyemiz ve Karadeniz bölge sorumlumuz Şeref Yerebakan ve bilgi sistem sorumlusu Şahin Aydemir’in hazır bulunduğu toplantıya, Çaykurspor Teknik Direktörü Abdullah Kalafatoğlu, Rizespor Bayan Futbol Takimi Antrenörü İdris Ocak Altinordu, Futbol okul Antrenörü Şeref Tezcan, Yönetici Sabri Aydoğdu, Pazar Veteranlar Külüp Başkanı Mustafa Bayar, Pazar Veteranların futbolcuları Macit Yüksel ve Hasan Tezcan, Hemşin Veteranlar futbolcusu ve Pazarspor U19 Antrenörü İsmail Payal futbolcu Mustafa Biber, Pirinçlikspor kulüp başkanı Engin Haşımoğlu, futbolcu Zeki Haşımoğlu, Tunca Bld.Spor kulüp başkanı Sait Balcı ve Teknik Direktör Osman Balcı, Ardeşen Veteranlar kulüp başkanı Ahmet Topal ve futbolcu İbrahim Er, Fındıklı Veteranların futbolcuları Yücel Oğuz ve Ali Yenigün,  ASKF sorumlusu ve veteran Cihan Yapıcı  ve Ardeşenin sesi gazetesi haber Müdürü Salih Navdar katıldılar.

Bilgilendirme toplantısında yönetim kurulu başkanımız Mustafa Kumbasar, öncelikle TÜMSO’nun kuruluş amacını, hedeflerini ve farklılıklarını anlattıktan sonra, TÜMSO’nun düzenlemiş olduğu ve düzenleyeceği organizasyonlar hakkında bilgi verdi.

Soru-Cevap kısmında merak edilen konulara değinilirken öne çıkan konulardan biride Master ve Veteran futbol ligi düzenleyen diğer kuruluşların önemine vurgu yapıldı. Bu tür yapılanmaların master ve veteran futbol organizasyonlarına kalite getireceği konusunda hem fikir olunurken yanlış algıların önüne geçilebilmesi için bazı noktalara dikkat çekildi.

TÜMSO’nun TMSL 40+ ve TMSL 50+ liglerinin Karadeniz bölgesinde de çalışmaların başlatıldığının bilgisini veren Mustafa Kumbasar, bilgilendirme toplantısının ardından organizasyona hız verileceği ve her iki lig içinde çalışmaların yoğunlaşacağını aktardı.

Katılımcılar için hazırlanan TÜMSO dosyasında TMSL 40+ ve TMSL 50+ liglerinin tanıtım dökümanları ile 2106 yılında Antalya’da yapılan ve tüm katılımcılara dağıtılan özel anı madalyası ve TÜMSO ajandası hediye edildi.

Bilgilendirme toplantısının ardından toplu fotoğraf çekilerek vedalaşıldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LİGİMİZE 5.STAD DESTEĞİ PAŞABAHÇE SPOR KULÜBÜNDEN

Türkiye Master Süper Lig yeni sezon hazırlıklarına hızla devam ediyor. Anadolu yakası takım sayısı 24‘e …