TÜMSO / HABERLER / Karma Takımımız Karadeniz Bölgesinde

Karma Takımımız Karadeniz Bölgesinde

Türkiye Master Süper Ligi takımlarından kurulu Karma Takımımız, Karadeniz Bölgesinde yapacağı dostluk maçları için bugün yönetim ve teknik kadrosu ile birlikte uçakla Trabzon’a hareket etti.

Cumartesi günü saat 11:00’da uçakla Trabzon’a ulaşan kafilemizi, Yönetim Kurulu üyemiz Osman Balcı ve Doğu Karadeniz Bölge Sorumlumuz Şeref Yerebakan ile birlikte Maçka Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüs karşıladı. Ayder yolu üzerindeki nefis doğa manzarası ile iç içe olan Osmanlı Restoranda kahvaltısını yapan kafilemiz daha sonra Rize karması ile yapacağı maç için Ardeşen’e hareket etti.

Karşılaşma öncesinde; Karma Takımız ve kafilemize yardım ve desteğini esirgemeyen Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin’e hem teşekkür, hemde nezaket ziyaretinde bulunularak TÜMSO Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Kumbasar ve Türkiye Master Süper Lig Başkanımız Erkan Soyyiğit tarafından kendilerine teşekkür plaketi taktim edildi.

Makamında Karma takım oyuncularını da ağırlayan Hakan Gültekin, sıcak, samimi ve misafirperver yaklaşımı ile güzel bir sohbet ortamı yarattı. Basketbol, voleybol, masa tenisi ve futbolun yanında sporun bir çok branşında aktif yer alan ve konuya hakim olan Hakan Gültekin, Master ve Veteran liglerinin genel oluşumu ve ileriye dönük yapılanması ile ilgili fikirlerini sunarken, kendisininde çok önemsediği ve emek verdiği, bölgede oldukça popüler olan ve popülerliğinin uluslararası boyuta taşınmasında büyük emeği olan Rafting sporu ile ilgili bilgiler verdi.

Saat 15:00’da Rize Karması ile Ardeşen Şehir stadında dostluk maçına çıkan Türkiye Master Süper Ligi Karma takımı, karşılaşmayı Mustafa Kocabey’in 2, İsmail Soyyiğit’tin 1 ve Gürkan Helvacıoğlu’nun attığı 1 golle 4-2 kazandı. Rize karmasının gollerini ise Aydın Kaptan ve Hasan Tezcan attı.

Dostluk maçı; adına yakışır şekilde kart görmeden centilmenlik havasında tamamlanırken karşılaşmayı Ardeşen Belediye başkanı Hakan Gültekin, Rize TUFAD Başkanı Bilal Karafazlıoğlu, Ardeşen Dernekler Müdürü İlker Kabaoğlu, Ardeşen Veteranlar Başkanı Ahmet Topal, Pazarspor Altyapı Teknik Sorumlusu Yüksel Yelkenci ve seyirci topluluğu izlerken toplantısı olmasına rağmen hoş geldiniz demek için uğrayan Rize ASKF Başkanı Ali Çelik’te yer aldı.

Maç sonunda Ardeşen İlçe Spor Müdürü Ali Osman Önçırak’ın makamında sohbet toplantısı yapıldı.

Karşılaşma sonrası Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin’nin davetiyle akşam yemeği için “Ardeşen Belediyesi Yöresel Yemekler Sofrası” nda bir araya gelindi. Akşam yemeğinin ev sahipliğini yapan Hakan Gültekin güzel bir jest daha yaparak TÜMSO Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Kumbasar’a ve Türkiye Master Süper Ligi Başkanımız Erkan Soyyiğit’e hatıra hediyesini verdi.

Yemekte ev sahipliği yapan Hakan Gültekin ile birlikte, Ardeşen Belediye Encümeni Mustafa Okumuş, Ardeşen Pirinçlik Teknik Sorumlusu Fevzi Haşimoğlu, Araklı Veteranlar yöneticileri İsmail Hakkı Beşir ve Mehmet Çamkerten’de bulundu.

Yoğun ve yorucu geçen günün sonunda, Karma Takım kafilemiz Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan’ın ev sahipliğini yaptığı Maçka’daki Sümele Otele yerleşti.

Karadeniz Organizasyonunun 1.günü Ardeşen’de tamamlanırken, sıcak, samimim ve misafirperver tutumu ile gönlümüzde yer edinen başta Araklı Belediye Başkanımız Hakan Gültekin’e, mükemmel bir ev sahipliği örneği gösteren il ve ilçe yöneticilerine, bütün gün bizleri yalnız bırakmayan takım yönetici ve oyuncularına ve nihayetinde Rize Karması takım oyuncularına çok teşekkür ediyoruz. Kaliteli bir oluşumun, kaliteli dostlukların tohumunu ekeceğini biliyorduk ve öylede oldu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LİGİMİZE 5.STAD DESTEĞİ PAŞABAHÇE SPOR KULÜBÜNDEN

Türkiye Master Süper Lig yeni sezon hazırlıklarına hızla devam ediyor. Anadolu yakası takım sayısı 24‘e …