TÜMSO / MANŞET / MiniaLig 2017-1.Sezonu Bu Hafta Sonu Oynanan Maçlarla Başladı

MiniaLig 2017-1.Sezonu Bu Hafta Sonu Oynanan Maçlarla Başladı

TÜMSO (Türkiye Master Spor Organizasyonları), bir organizasyona daha imza atarak 37 Yaş ve üstü futbolculardan kurulu takımların mücadele ettiği Mini Halı Saha ligi olan MiniaLig Futbol Liginin ilk ayağını İstanbul’da başlattı.

40 Yaş üstü Türkiye Master Süper Ligi (TMSL 40+), 50 Yaş üstü Türkiye Master Süper Ligi (TMSL 50+) liglerinden sonra 37 yaş üstü master ve veteran sproculardan kurulu takımların mücadele ettiği MiniaLig, İstanbul Vezir Spor tesislerinde 01.04.2017 Cumartesi günü oynanan maçlarla start verdi.

2015 ve 2016 yılında da düzenlenen lig, 2017 yılında TÜMSO çatısı altında tanıtım amaçlı düzenlenmeye başlandı. İlerleyen dönemlerde Türkiye genelinde yaygınlaştırılarak futbol oyunlarında yeni bir heyecan oluşturulacak.

Kendine Özgü Oyun Kuralları

Beşer kişilik takımlardan oluşan MiniaLig takımları, 2×1 m ebatları olan kalelerde kalecisiz mücadele ediliyor. Kendine özgü oyun kurallarının yanında karşılaşmalarda hakemde bulunmuyor. Minialig hakkında daha detaylı bilgiye MİNİALİG sayfasından ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin Her İlinde Planlanıyor

TÜMSO Yönetim kurulu başkanı Mustafa Kumbasar; MiniaLig oyunlarını Türkiye’nin her ilinde organize ederek iller arası heycanı arttırmayı ve bu ligin özgün statüsünü oluşturarak bir standart oluşturmayı hedeflediklerini ileti.

MiniaLig 1.Hafta Karşılaşmaları

İstanbul liginde yer alan Azim Gençlik Spor, Evidea Masterler, Hasanpaşa Masterler, Kozyatağı Masterler ve Paşalimanı Masterler takımlarından kurulu Minialig İstanbul Bölgesi 1.Hafta karşılaşmalarını cumartesi günü oynanan maçlarla tamamladı ve sonuçlar şu şekilde gerçekleşti.

EVİDEA MASTERLER (9) – (9) HASAN PAŞA MASTERLER

AZİM GENÇLİK SPOR (5) – (10) PAŞALİMANI MASTERLER

KOZYATAĞI MASTERLER Bu hafta bay geçti.

Oluşan puan durumu ve detaylar için MiniaLig sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LİGİMİZE 5.STAD DESTEĞİ PAŞABAHÇE SPOR KULÜBÜNDEN

Türkiye Master Süper Lig yeni sezon hazırlıklarına hızla devam ediyor. Anadolu yakası takım sayısı 24‘e …