TÜMSO / MANŞET / MİNİALİG (Minyatür Halı Saha Ligi) Başlıyor

MİNİALİG (Minyatür Halı Saha Ligi) Başlıyor

TEMEL OYUN KURALLARI

TEMEL OYUN KURALLARI

 • 5’er kişilik takımlar halinde lig usulü ile maçlar oynanır.
 • Saha ölçüsü 16m x 35m, kale ölçüsü 1m x 2m’dir.
 • Kaleler küçük olduğu için takımlarda kalecilere ihtiyaç yoktur.
 • Tüm maçlar 35 dk x 2 devre üzerinden oynanır. Devre arası ve maç başı hazırlık toplam 5 dakikadır.
 • Maçlarda hakem olmayacaktır. Kararları, pozisyon içindeki oyuncular anında vereceklerdir ve oyuncuların kararlarına saygı duyulacaktır.
 • Top bariz bir şekilde elle kesilmediği sürece ufak tefek çarpmalarda oyun durdurulmaz.
 • Anlaşmazlık durumunda oyuna Gözlemci müdahale edebilecektir.
 • Bir takım 3 (üç) futbolcudan daha az bir kadro ile müsabakaya başlayamaz. Maç esnasında bir takım cezai nedenlerle 2 kişi kalırsa, hükmen mağlup sayılır.
 • Penaltı atışları orta sahadan ve boş kaleye ayak içi vuruşla kullanılır.
 • Serbest vuruşlarda baraj mesafesi, 3(üç) normal adım mesafesidir.
 • Taç atışı ayakla kullanılır.
 • Gol sonrası santra yapılmaz, gol yiyen takım ceza sahası yayının içinden olması şartıyla oyunu dilerse hemen başlatabilir.
 • Aut’lardada oyunu yine ceza sahası yayı içinden başlatmak mecburidir.
 • Kayarak müdahale kesinlikle yasaktır. Cezası endirek serbest vuruştur. Sertlik yapmakta ısrar eden oyuncu gözlemcinin kararıyla oyundan ihraç edilebilir.
 • Müsabakalar suni çimde oynanacağı için suni çimde oynamaya elverişli ayakkabılar giyilmelidir. Aksi halde oyuncu karşılaşmaya dahil olamaz.

LİGE KATILIM ŞARTLARI

LİGE KATILIM ŞARTLARI

 • Katılımcı kulüplerin dernek veya şirket statüsünde olmaları gerekmemekle birlikte, her kulübün; takım başkanı, takım kaptanı ve takım logosu olmalıdır.
 • Takımların kadrosunda bulunan futbolcuların 1980 ve öncesi (ay ve güne bakılmaksızın) doğumlu olmaları gerekmektedir.
 • Kulüpler MiniaLig Müsabaka Talimatı (İndirmek için tıklayın) kurallarını kabul etmiş ve “TMSL, Kulüp Taahhütnamesini (İndirmek için tıklayın)” imzalamış olmaları gerekmektedir.
 • Takımın her futbolcusu 1 Adet vesikalık fotoğrafını ve kimlik kartının (Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet) önlü arkalı fotokopisinin hazırlayarak, MiniaLig Futbolcu Taahhütnamesi (İndirmek için tıklayın) ni imzalamış olması gerekmektedir.
 • MiniaLig organizasyonuna katılım ücreti takım başına 1.500 TL’dir. Bu ücretin KUMBASAR REKLAM ve DIŞ TİCARET (MUSTAFA KUMBASAR) KUVEYT TÜRK, IBAN: TR24 0020 5000 0911 1527 4000 01 nolu banka hesabına yatırılmış ve dekont makbuzunun info@tumso.org mail adresi ile TÜMSO’ya iletilmiş, olması gerekmektedir.

TÜMSO (Türkiye Master Spor Organizasyonları) tarafından düzenlenen, MiniaLig (Minyatür Halı Saha Ligi),  Master & Veteran spor yelpazesinde yeni bir heyecan oluşturuyor.

İstanbul Anadolu yakasının elit spor komplekslerinden Vezir Spor tesislerinde düzenlenen MiniaLig Minyatür Halı Saha Ligi, 37 yaş üzeri futbolculardan kurulu takımların lig usulü mücadele ettiği, futbol heyecanının üst seviyede olduğu yepyeni bir lig.

Sağlık personeli, kamera çekimi, sahası ve alt yapısı ile organize edilen MiniaLig, düzenlendiği her sezon katılımcı takımlardan tam not almış ve güvene dayalı oyun kuralları ile farklılık yaratmıştır.

1 NİSAN 2017 TARİHİNDE BAŞLIYOR

TÜMSO TARAFINDAN VERİLEN HİZMETLER

TOP VE SU İHTİYACI
Müsabakalarda ihtiyaç duyulan antreman ve maç topu ile su ihtiyacı TMSL tarafından ücretsiz karşılanır. Tüm bu malzemeler sezon başında takımlara teslim edilir.
FİKSTÜR, SONUÇLAR, PUANTAJ
Sezon başında kurayla çekilen fikstür internet üzerinden canlı yayınlanır. Maç sonuçları müsabakalar devam ederken anlık işlenerek www.tumso.org sitesinde canlı olarak izlenir.
TAKIM SAYFALARI
www.tumso.org sitesinde tüm takımların ayrı ayrı sayfaları oluşturulur. İlgili sayfalarda takımın kadrosu, başkanı, antrenörü, kaptanı, resim ve video albümü gibi bilgiler yer alır.
FUTBOLCU SAYFALARI
www.tumso.org sitesinde tüm futbolcuların ayrı sayfaları oluşturulur. İlgili sayfada futbolcunun attığı goller, sarı ve kırmızı kartlar, resim ve video albümü yer alır.
İSTATİSTİKLER
Tüm takımların ve futbolcuların detaylı istatistik bilgileri yıl bazında ve ilgili sezonda anlık tutulur ve yayınlanır (Puantaj, kazanılan kupalar, gol krallığı, kart cezaları v.b).
SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ
Tüm müsabaka bilgileri, haber ve duyurular resmi web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında paylaşılır. Arşiv niteliğindeki bu bilgileri yıllar geçse de ulaşabilirsiniz.
TÜMSO düzenlemiş olduğu tüm organizasyonlar için bir katılım ücreti talep eder. Alınan bu ücretlerden kesinlikle kar amacı güdülmemekte, tamamı organizasyon masrafları, personel, alt yapı ve reklamasyon giderleri için kullanılmaktadır. Amaç; TÜMSO çatısı altında düzenlenen tüm organizasyonların kamuoyunda bilinirliğini arttırmak, ulusal ve uluslararası Master ve Veteran camiasında marka değerini yükseltmektir. Bunun neticesinde, firmaların dikkatini çekerek sponsor desteği almaktır. Dolayısı ile alınan bu desteklerin geri dönüşünü takımlarımıza yansıtarak, daha kaliteli ve kurumsal bir yapı içinde hareket edilecektir.

1 NİSAN 2017 TARİHİNDE BAŞLIYOR

MİNİALİG’E TAKIM BAŞVURUSU
Yukarıda belirtilen şartları yerine getiren ve MiniaLig (Minyatür Halı Saha Ligi) organizasyonuna katılmak isteyen takımlar, aşağıdaki ön başvuru formunu doldurabilirler. Başvurunuz alındıktan sonra ilgili MiniaLig koordinatörü sizinle iletişime geçerek gerekli bilgileri verecektir.

MİNİALİG TAKIM BAŞVURUSU

MİNİALİG TAKIM BAŞVURUSU

Adınız-Soyadınız (Gerekli):
Mail Adresiniz (Gerekli):
Telefon Numaranız (Gerekli):
Takımınızın Adı :
Bulunduğunuz İl/İlçe (Gerekli):
NOT:

MİNİALİG’E BİREYSEL BAŞVURU
Herhangi bir takımda yer almayan fakat MiniaLig’e katılmak isteyen 37 yaş ve üzerindeki futbolcular aşağıdaki formu doldurabilirler. Başvurunuz alındıktan sonra MiniaLig koordinatörü sizinle iletişime geçerek bir takımda yer almanızı sağlayacaktır.

MİNİALİG BİREYSEL BAŞVURU

MİNİALİG BİREYSEL BAŞVURU

Adınız-Soyadınız (Gerekli):
Doğum Tarihiniz (Gerekli):
Telefon Numaranız (Gerekli):
Mail Adresiniz (Gerekli):
Bulunduğunuz İl/İlçe (Gerekli):
Hakkınızda Kısa Bilgi:
Resminiz:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İMAJ SPONSORUMUZ HUNCA KOZMETİK

2018-2019  sezonunda Türkiye Master Süper Lig takımlarını sürpriz hediyeler bekliyor. Ligimizin geçen 3 yılında da …