TÜMSO / BİYOGRAFİ / Oktay ŞENSOY Kimdir?

Oktay ŞENSOY Kimdir?

TÜMSO bünyesindeki Masterler ve Veteranlar Maraton koşularını organize edecek olan Oktay Şensoy’u tanıyalım. Oktay Şensoy Kimdir?

1937 doğumlu olan Oktay Şensoy, İstanbul’da, mahalle aralarında çocuklarla yarışarak atletizme başladı. Antrenmansız katıldığı ve 240 kişinin yarıştığı Atatürk Koşusu’nda dördüncü olan Şensoy, elemelerde başarılı olarak Fenerbahçe Spor Kulübüne seçildi. Yurt içi ve yurt dışında katıldığı yarışlarda çok sayıda altın, gümüş ve bronz madalya kazanan Şensoy, 10 yıl önce Antalya’ya taşındı.

Antalya Polisgücü Spor Kulübünün lisanslı sporcusu olan Şensoy, günün büyük bölümünü spora ayırarak, en az 8 kilometre koşuyor. 1 Ağustos’ta Denizli’de düzenlenen Veteranlar Atletizm Şampiyonası’nda 5 bin metrede Türkiye şampiyonu olan Şensoy, eylül ayında Kosova’da düzenlenecek Balkan Şampiyonası’na hazırlanıyor.

EŞİ DE SPORCU

Oktay ŞENSOY‘un spor kariyerinde önemli rol üstlenen eşi Çiçek SOLON ŞENSOY ise basketbol ile başladığı spor hayatına atletizmle devam etti. 55 yıldır atletizmde 100 ve 200 metre koşuda katıldığı yarışlarda başarılı sonuçlar elde eden Çiçek SOLON ŞENSOY, kazandığı Türkiye ve Balkan şampiyonluğunun ardından antrenör olarak milli takımda da görev yaptı. Çiçek SOLON ŞENSOY, katıldığı son yarış olan 11 Şubat’taki Veteranlar Salon Türkiye Şampiyonası‘nda 60 metrede koşarak Türkiye ve Balkan, yüksek atlamada ise Balkan rekorunu kırdı.

TÜMSO ailesine katılan Oktay ŞENSOY‘a hoş geldin diyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

LİNKLER
Türkiye’nin En Kıdemli Şampiyonu Oktay Şensoy Tümso Ailesine Katıldı
TRT SPOR
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI
DOĞAN HABER AJANSI
365HABERLER.COM

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Onur ARAS Kimdir?

HAYAT SANATTIR, HAYAT FUTBOLDUR felsefesini benimsemiş, Türkiye Master Süper Ligi takımlarından, Ataşehir Masterler başkanı Onur …