TÜMSO / HABERLER / Oktay Şensoy Rekora Doymuyor

Oktay Şensoy Rekora Doymuyor

TÜMSO’nun sponsorluğunda Türkiye Master Kapalı Salon Koşusunda yarışan Oktay Şensoy, yine Türkiye Rekoru kırdı.

11-12 Mart 2017 tarihleri arasında,  İstanbul Atletizm Masterler Kulübü tarafından düzenlenen ve her yıl yapılan Türkiye Master Kapalı Salon Koşusu, Ataköy Aslı Çakır Alptekin Müstakil Atletizm pistinde gerçekleştirildi.

Türkiye genelinden 35 yaş ve üstü 250 sporcunun katıldığı koşularda, bayanlar ve erkekler çeşitli yaş gruplarında mücadele ettiler.

Ulusal ve uluslararası birçok atletizm rekorları ve birincilikleri olan, ayrıca TÜMSO’da Maraton Organizasyon Sorumluluğu görevini de yürüten Oktay ŞENSOY  ve eşi Çiçek Solon ŞENSOY’un da koştuğu koşularda, kendilerini TÜMSO yalnız bırakmadı ve yarışları TÜMSO yönetim kurulu başkanımız Mustafa KUMBASAR’da izledi.

TÜMSO’nun sponsorluğunda yarışlara katılan bu iki değerli isim, kendilerinden beklenen başarıyı ilk günden gerçekleştirerek 3.000 metre yürüyüş yarışında 21,09’luk derecesi ile Oktay ŞENSOY Türkiye rekorunu kırdı. Çiçek Solon ŞENSOY ise 60 metre koşuda 11,68’lik derece ile yarışı birincilikle kazandı.

İkinci gün koşularında yarışan Oktay ŞENSOY 3.000 metrelik koşuyu 17,30’luk derecesi ile birinci tamamlarken, 4×200 metre bayrak koşusunda ise takım halinde birinciliği elde ettiler.

Çiçek Solon ŞENSOY ise ikinci gün yarışlarında 70 yaş grubunda  4×200 bayrak yarışında takım halinde birinci oldular.

Öncelikle TÜMSO ailesi olarak Oktay ŞENSOY ve eşi Çiçek Solon ŞENSOY’u Logomuzu göğüslerinde taşırken bizlere yaşattıkları gururdan dolayı teşekkür, başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

Sporun her yaşta yapılabileceğinin ve başarıya her yaşta ulaşılabileceğinin en güzel örneğini sergileyen Şensoy ailesine desteğimiz devam edecek ve TÜMSO ailesi olarak her zaman yanlarında olacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Atamızı Saygı ve Özlemle Anıyoruz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir