TÜMSO / BİYOGRAFİ / Şeref YEREBAKAN Kimdir?

Şeref YEREBAKAN Kimdir?

Şeref Yerebakan, Rize ili Ardeşen ilçesi Pirinçlik köyünde 19.04.1966 yılında dünyaya geldi.
Eğitim olarak ilk orta ve Liseyi Ardeşen ilçesinde okuyup, Yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi Adalet Önlisans mezunu olarak tamamladı.

Ekonomik özgürlük anlamında Dosan Çay fabrikası. Veliköy Çaykur Çay Fanrikası. Ardeşen Belediye Başkanlığı ve son olarak Adalet Bakanlığı bünyesinde İkizdere Ardeşen ve Pazar Adliyesi Yazmanı olarak görev yapmış ve  Emekliliği hakediş tarihi olan 20 Nisan 2017 de emekli olarak kalan izinlerini kullanmak üzere görevinden ayrılmıştır.

Şeref Yerebakan’nın futbol başta olmak üzere; tatil yapmak, doğal yaşamak, şarkı söylemek,  şiir, roman ve senaryo yazmak, sinemaya gitmek ve pul ve fotoğraf kolleksiyonu yapmak ilgi alanı ve hobileri arasında.

Yaşamında önemli bir yer kaplayan futbolda Ardeşenspor, Çamlıhemşinspor ve Ardeşengücü takımlarında aralikĺı olarak kaleci ve forvet olarak oynayan Şeref Yerebakan, ilerleyen yaşında futboldan kopmayarak Master ve Veteran takımları olan Ardeşen ve Pazar Veteranlarda yer aldı.

Ardeşenspor ve Murgulspor takımlarında ve 2017/2018 sezonunda da Pirinçlikspor’da Teknik direktörük görevini yaptı.

Sinema ve edebiyata dalında çalışmaları olan Şeref Yerebakan kızlarının adını taşıyan Hayattan Candan Esintiler 1 adındaki şiir kitabının çıkardı.

Show TV de yayınlanan Sevdaluk dizisinde “Bilirkişi Sami” rolünü ve Benim İçin Üzülme dizisinde “Mubaşir” rolünü üstlenerek çeşitli dizilerde yardımcı oyuncu olarak yer aldı. Televizyonculuk anlamında; Gelişim TV’de Spor Gündemi programında 2016 yılına kadar 3 yıl spor yorumculuğu yaptı.


Spor camiasında futbolculuk, antrenörlük ve spor yorumculuğu sayesinde futbol kamuoyunda,  Abidin Yerebakan sayesinde sinema sektöründe, eşinin esnaf olması nedeniyle esnaf sektöründe, adliyeci olması nedeni ile kamu sektöründe, İller bankası yönetim kurulu üyesi Mehmet Yerebakan sayesinde siyasi alanlarda önemli bir çevresi bulunan Şeref Yerebakan şu anda TÜMSO (Türkiye Master Süper Ligi) yönetim kurulunda yer alarak Karadeniz bölge sorumluluğunu sürdürmektedir.

Şeref Yerebakan ayrıca Hayattan Candan Esintiler 2 adlı Şiir kitabı ve Anlat Bana Babaanne adlı romanı ve Usta adlı senaryo çalışmalarına devam etmektedir.

Candan Çiçekçilik ve Organizasyon sahibi Canan Yerebakan ile evli olan Şeref Yerebakan.
Rıfat Yerebakan adında ticaretle uğraşan bir oğlu, 19 Mayıs üniversitesi Tıp Fakültesi 3.sınıfta okuyan Fatma Candan Yerebakan ile Alparslan ilköğretim 8 sınıfta okuyan Hayat Yerebakan adında iki kız çocuğu babası.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karma Takımımız Karadeniz Bölgesinde

Türkiye Master Süper Ligi takımlarından kurulu Karma Takımımız, Karadeniz Bölgesinde yapacağı dostluk maçları için bugün …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir