TÜMSO / HABERLER / TMSL, Makedonya’da Dostluk Köprüsü Kurdu

TMSL, Makedonya’da Dostluk Köprüsü Kurdu

Makedonya’da düzenlenen “Rumeli Üsküp Football Master Cup” turnuvasına katılan TMSL 40 yaş Türkiye Şampiyonu Kırklareli Masterler ve Veteranlar takımı ile TMSL 50 yaş karma takımlarımız turnuvayı tamamlayarak dün yurda döndüler.

TMSL Lig başkanımız Erkan Soyyiğit işleri nedeni ile turnuvaya katılamazken, TÜMSO yönetim kurulu başkanımız Mustafa Kumbasar, Yönetim Kurulu üyemiz Fatin Eyüpoğlu ve Kırklareli Masterler ve Veteranlar başkanı Hikmet Yıldırım kafile başkanlığı yaptılar.

“Invest Macedonia” tarafından organize edilen turnuva sonrası dereceye giren takımlar için düzenlenen ödül töreninde; turnuva başkanlığını yapan Makedonya İzmir Yetkilisi ve Başkatip Alev Süleyman, İstanbul Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Başkanvekili Hüseyin Bürge, Kırklareli Belediye Başkanı Siyam Kesimoğlu, Türkiye Master Süper Ligi 50 yaş karması takım başkanı Fatin Eyüpoğlu ve Kırklareli Masterler ve Veteranlar takım başkanı Hikmet Yıldırım’da hazır bulundular.

50 yaş grubunda TÜMSO karması 2.lik, 40 Yaş grubunda Kırklareli Masterler ve Veteranlar takımının 3.lük elde ettiği dostluk turnuvasında asıl kazanım, yeni dostluklar ve ilişkilerin pekiştirilmesi oldu.

TÜMSO Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Kumbasar, İstanbul Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Başkanvekili Hüseyin Bürge’ye TÜMSO ve TMSL’nin yapılanmasını, hedef ve misyonunu anlatma imkanı buldu. Futbol ve spor tutkunu olan Hüseyin Bürge, ilgi ile dinlediği Mustafa Kumbasar’a master ve veteran oluşumunun önemini ilgili makamlara taşıyarak spor bakanımızla da görüşüp destek verilebilmesi için elinden gelen desteği sağlayacağını iletti.

Mustafa Kumbasar, Hüseyin Bürge ve Alev Süleyman’a karma takımımızın formasını ve Türkiye Master Oyunları için yaptırılan özel madalyayı hediye etti.

Ayrıca turnuvaya katılan Türkiye Ege Masterler Federasyonu Başkanı ve dostumuz Recep Çolak ile de görüşme imkanı bulan Mustafa Kumbasar, Master ve Veteran ligleri ile ilgili fikir alış verişinde bulundular.

Recep Çolak’ı TÜMSO’nun 3-8 Ekim Tarihlerinde Antalya’da ikincisini düzenleyeceği Türkiye Master Oyunlarına davet eden Mustafa Kumbasar’ın davetine sıcak bakan Recep Çolak, 50 yaş futbol branşı için bir takımla katılmak ve organizasyona destek vermek istediğini iletti.

Her anlamda fayda sağlayan, yeni dostlukların kurulmasına, pekiştirilmesine ve yeni oluşumların kurulmasına vesile olan “Rumeli Üsküp Football Master Cup” turnuvasına katılmaktan duyduğumuz memnuniyeti iletiyor, turnuvayı organize eden, emek veren ve katılım sağlayan her kese teşekkür ediyoruz.

KIRKLARELİ MASTERLER VE VETERANLAR TAKIMIMIZ

TMSL 50 YAŞ KARMA TAKIMIMIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LİGİMİZE 5.STAD DESTEĞİ PAŞABAHÇE SPOR KULÜBÜNDEN

Türkiye Master Süper Lig yeni sezon hazırlıklarına hızla devam ediyor. Anadolu yakası takım sayısı 24‘e …