TÜMSO / HABERLER / TÜMSO SPORUN HER ALANINDA

TÜMSO SPORUN HER ALANINDA

TÜMSO Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mustafa Kumbasar, Kırklareli Kavaklı Belediye Başkanı Sayın Gürel Koşdemir’in davetlisi olarak 7.’si düzenlenen Koca Yusuf Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne misafir oldu.

Kırklareli Kavaklı korusunda gerçekleştirilen bu organizasyonda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kavaklı Belediye Başkanı Sayın Gürel Koşdemir,  yaptığı konuşmada yağlı güreşlerin ata sporu olduğunu söyledi. Toplumların ancak kendi kültürlerine sahip çıktıkları müddetçe ayakta kalabildiğini aktaran Koşdemir, şunları kaydetti:  “Bu bilince sahip olan bizler, kültürümüzün bu güzel mirasını yaşatmak ve gelecek nesillere güreşimizi sevdirme çabası içindeyiz. İnsanlar maddi varlıklarını kaybedip yeniden kazanabilir fakat kültür kaybedildi mi yerine farklı bir kültür geçer. Amacımız kültürümüze maddi ve manevi olarak sahip çıkarak gelecek nesillere aktarmaktır. Güreş, Türk’ün gücünün mindere, harmana, çayıra yansıması demek. Güreşlerimizin halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

TÜMSO adına Tolga Baldan’ın mücadele ettiği organizasyona 130’a yakın güreşçi katılırken, yarı final ve final müsabakalarında zaman zaman etkili olan sağanağa aldırış etmeyen başpehlivanlar, mücadelelerini sürdürdü.

Kırklareli’nin Kavaklı Belediyesi tarafından düzenlenen 7. Koca Yusuf Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde İsmail Koç’u yenen Ali Gürbüz, başpehlivan oldu. Organizasyon, dereceye giren güreşçilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Bu vesile ile İstanbul Milletvekili Sayın Hüseyin Bürge ve Koca Yusuf Kavaklı Yağlı Güreş Ağası Metin Eroğlu ile bir araya gelme imkanı da bulan TÜMSO Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mustafa Kumbasar sporun her branşı için elimizden gelen tüm çabayı göstermemiz gerektiğini söyledi.

Ayrıca sırtı yere gelmemiş cihan pehlivanımız Koca Yusuf’un Kırklareli‘nin Kavaklı ilçesindeki anıtının açılış merasimine katılmanın kendisini çok duygulandırdığını ifade eden Sayın Mustafa Kumbasar bu güzel organizasyonda emeği geçen tüm yetkililere ve özellikle de misafirperverliklerinden ötürü Kırklareli Masterler yöneticileri Sayın Mesut Gövce ve Sayın Ergin Yasak’a teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LİGİMİZE 5.STAD DESTEĞİ PAŞABAHÇE SPOR KULÜBÜNDEN

Türkiye Master Süper Lig yeni sezon hazırlıklarına hızla devam ediyor. Anadolu yakası takım sayısı 24‘e …