TÜMSO / HABERLER / TÜMSO’dan Dev Bir Hizmet Daha

TÜMSO’dan Dev Bir Hizmet Daha

Düzenlediği organizasyonlarında kalite çıtasını yükselterek devam eden ve tüm katılımcı takımların beğenisini toplayan TÜMSO, bir ilke daha imza atarak sporcu sağlığı konusunda önemli bir anlaşmaya imza attı.

Bilindiği gibi Master ve Veteran spor organizasyonlarında en önemli konuların başında sporcu sağlığı gelmekte. Amatör ruhla bir araya gelen takım sporcularının bir çoğu; profesyonel hazırlık ve antreman dönemi geçirememeleri, belli bir yaştan sonra özellikle müsabaka esnasında yaşanan sakatlıklar ve sonrasındaki tedavi süreci takım ve oyuncusunu sıkıntıya sokmakta hem de organizasyonu düzenleyen kuruluşa önemli sorumluluklar getirmekte.

Bu bilinçle yola çıkan TÜMSO, önemli sağlık kuruluşlarından Şafak Sağlık Grubu ile yaptığı anlaşmayla, TÜMSO liginde yer alan tüm oyunculara ücretsiz check up ve sağlık hizmeti getiriyor.

 

TÜMSO Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa KUMBASAR ile Şafak Sağlık Grubu Halkla İlişkiler Müdürü İzzet AKTAŞ, bu anlaşmanın ileriye dönük projelerin ilki olduğunu, yapılan anlaşmanın kapsamını devam eden süreçte genişleterek Sosyal Sorumluluk Proje kapsamında değerlendirip Türkiye’de örnek olacak bir çalışma gerçekleştirmeyi hedeflediklerini aktardılar.

PİLOT ÇALIŞMA İSTANBUL’DA BAŞLIYOR

Bu hizmeti Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında gören Özel Şafak Hastanesi, vereceği hizmetleri ilk olarak İstanbul ili için başlatıyor. İlerleyen dönemlerde Özel Şafak Hastanesinin öncülüğünde liglerimizin yer alacağı diğer illerde de bu hizmetler verilecek.

FİNAL MAÇLARINA ÖZEL AMBULANS VE SAĞLIK EKİBİ

TÜMSO’nun çalışmalarını yakından takip eden Şafak Sağlık Grubu,her türlü desteği vereceklerini söyleyerek Final Karşılaşmalarında özel ambulans ve sağlık ekibi göndereceklerinin sözünü verdiler. Tüm karşılaşmalara da sağlık ekibinin bulundurulması konusunda Şafak Sağlık Grubu ve TÜMSO ayrı bir çalışma yapacak.

ÜCRETSİZ VERİLECEK CHECK UP ve SAĞLIK HİZMETLERİ

Anlaşma kapsamında ücretsiz olarak verilen sağlık hizmetleri şu şekilde:

  • GÖZ POLİKLİNİĞİ: Göz Ölçümü, FFA, Katarakt Ameliyatı, Kapak Ameliyatı, Göz Kanalı Açma
  • KARDİYOLOJİ POLİKLİNİĞİ: EKG, EKO, EFOR, Ritim Holder, Tansiyon Holter, MPS (Sintigrafi)
  • ORTOPEDİ POLİKLİNİĞİ: MR, BT (Tomografi)
  • NÖROLOJİ: MR, BT
  • BEYİN CERRAHİ: MR, BT
  • ÜROLOJİ: Prodtat Ameliyatı
  • ALERJİ TESTİ
  • KADIN DOĞUM POLİKLİNİĞİ: Smear Testi Ve Pelvik Bt (Tomografi, Kemik Testi)

Ayrıca Şafak Sağlık Grubu, Laboratuvar ve Radyoloji hizmetlerinde %30, cerrahi müdahale gerektiren ameliyatlarda da %15’lik özel indirim uygulayacak.

Sporcuların spor için sağlık raporu ihtiyaçları olduğunda da bu rapor, Şafak Sağlık Grubu tarafından ÜCRETİZ olarak verilecek.

Anlaşma gereği, sporcularımızın 1.dereceden yakınları da tüm bu hizmetlerden faydalanabilecek.

Tüm bu hizmetlerden faydalanmak için SGK (çalışan, çalışan eşi, emekli, emekli eşi) güvencesinde olmak yeterli olacak.

TAKIM OYUNCULARI İÇİN ÜCRETSİZ ULAŞIM

Sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen takımlarımız, isterlerse belirleyecekleri bir günde randevu alarak en az 20 kişi olmak şartı ile özel araç talep edebilirler. Özel Şafak Hastanesi bulunulan yere özel araç gönderip, sağlık hizmetleri verildikten sonra yine aynı yere bırakacaklar.

LİG TAKIMLARINA DETAYLAR AKTARILACAK

TÜMSO tarafından organize edilen tüm branşlardaki takımlarımıza, bu hizmetlerden faydalanabilmeleri için ayrıca bilgi verilerek izlemeleri gereken yol anlatılacaktır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LİGİMİZE 5.STAD DESTEĞİ PAŞABAHÇE SPOR KULÜBÜNDEN

Türkiye Master Süper Lig yeni sezon hazırlıklarına hızla devam ediyor. Anadolu yakası takım sayısı 24‘e …