TÜMSO / TURKEY MASTERS GAMES

TURKEY MASTERS GAMES

limak-üst

TANITIM

Türkiye Master Oyunları , TÜMSO tarafından Türkiye de bir ilk olarak düzenlenmektedir.

logo-tamMaster oyunları dünyada birçok ülkede halen devam olimpiyat oyunları mantığında birçok spor dalını ve bazı geleneksel oyunları içeren spor, eğlence, tatil ve bazı sosyal sorumluluk projelerini de içine alan bir multi spor organizasyonu olarak tarif edebiliriz.

Uluslararası olarak düzenlenen ve devam edecek yıllarda 23 branşta binlerce master sporcuyu bir araya getirmeyi planlayan Türkiye Master Oyunları kendisine, 2017 yılında Yeni Zellanda’ da düzenlenecek olan World Masters Games’i örnek almaktadır (Bu organizasyona bu yıl katılacak sporcu sayısı 25.000 olarak açıklanmıştır).

Turizm beldelerinde düzenlenen ve sezon sonlarını değerlendirmeyi de amaçlayan bu organizasyon ülkemizde ilk olarak TÜMSO tarafından 2016 yılında düzenlenmiştir.

Her yıl geleneksel olarak yapılması planlanan Turkey Masters Games organizasyonu, yurt dışı organizasyonları ile iş birliği içinde gelişerek devam edecektir.

şerit

BRANŞLAR VE YAŞ GRUPLARI

35, 40 ve 50 yaş gruplarından kurulu takımların, çeşitli spor branşlarında ulusal ve uluslararası katılımcı takımların mücadelesinin sergileneceği oyun dalları her yıl yenileri eklenerek devam edecektir.

2017 Yılında Planlanan Spor Branşları: Futbol, Futsal, Ayak Tenisi, Masa Tenisi ve Maraton

KONAKLAMA VE TESİSLER