TÜMSO / BİYOGRAFİ / Yavuz AVCI Kimdir?

Yavuz AVCI Kimdir?

TMSL 40+ Liginde mücadele eden Lüleburgaz Onur Spor’un kurucu başkanı Yavuz Avcı Kimdir?

29 Şubat 1968 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Yavuz Avcı, daha çocuk yaşlarda spora ilgi duymaya başladı. Dokuz yaşında İstanbul Spor alt yapısında futbol eğitimi almaya başladı ve yeteneği fark edilince 1982 yılında Lüleburgaz Spora geçti.

1982-1988 yılları arasında Lüleburgaz Spor’da futbol hayatına devam ederken 1988 yılında askerlik görevi için İzmir-Foça’ya gitti ve askerliğini Amfibi Deniz Komanda Alayında yaptı.

1989 yılında Trakya Cam fabrikasında çalışmaya başlayan Yavuz Avcı, spor’dan, özellikle futboldan hiç kopmadı. İstanbul, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin amatör takımlarından; Zeytinburnu Telsiz Spor, Muratlı Arzulu Spor, Misinli Spor, Yeniçiflik Spor, Gündoğdu Spor ve Öner  Spor takımlarında futbol oynamaya devam etti.

1982 yılında turnuva maçları kurup sayısız başarı elde edip şampiyonluk yaşayan Yavuz Avcı 2009 yılında Lüleburgaz Onur Sporu federe yapıp amatör liglerde mucadele etmeye başladı.

Onur Spor ile amatör liglerde iki şampiyonluk yaşayan ve kurulduğu tarihten bu güne kadar başkanlığını yaptığı takımına 2016-2017 sezonunda Voleybol, Masa Tenisi ve Halk oyunları branşlarını da açan Yavuz Avcı, ilk sezonda Voleybol da Yıldız Kızlar İl şampiyonluğu yaşadı.

2016 yılında Onur Spor bünyesinde Veteran takımını kurarak 2016-2017 sezonunda TÜMSO ailesine katılarak TMSL 40+ Liginde (Türkiye Master&Veteran Süper Ligi) mücadele etmeye başladılar.

Lüleburgaz Lisesi Edebiyat bölümü mezunu olan ve 18 yaşında bir çocuk babası olan Yavuz Avcı, şiir, tiyatro ve koro çalışmaları ile çeşitli sosyal etkinliklerde bulunmaya devam ediyor ve Trakya Cam Fabrikasında görev yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Erkan SOYYİĞİT Kimdir?

TÜMSO aliesine katılan ve TMSL (Türkiye Master Süper Ligi) Liglerinin başkanlığına gelen Erkan Soyyiğit Kimdir? …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir