TÜMSO / BİYOGRAFİ / Yücel KAYA Kimdir?

Yücel KAYA Kimdir?

Futbolun yaşamında hep lokomotif oyuncu olan ve futbol aşığı olan Çengelköy Masterler takımının başarılı oyuncusu Yücel Kaya’yı tanıyalım. Yücel Kaya Kimdir?

Aslen Sivaslı bir ailenin çocuğu olan Yücel Kaya, 1979 yılında İstanbul Çengelköy’de dünyaya geldi.

Futbol hayatına doğmuş olduğu semtin takımı olan Çengelköy Sporda başladı. Alt yapıdaki başarısı ve yaşadığı şampiyonluklar onu kısa zamanda A takımına yükselmesine neden oldu.

Profesyonel futbolculuk hayaline Muş A.Ş.’de kavuşan Yücel Kaya, daha sonra Silopi Cudispor’a geçiş yaparak 3.ligde şampiyonluk yaşamış ve daha sonra 2.Lig de sözleşme yenilemiştir.

Futbol kariyerinde başarıları ile göz dolduran ve aranan bir oyuncu olan Yücel Kaya, sırasıyla Aytemiz Alanyaspor, Kırıkkale Spor, Şırnak Spor, Tokat Spor, Isparta Spor, İnegöl Spor, Tepecik A.Ş., BB Bodrum Spor, Levent Spor, Çengelköy Spor, Dudullu Spor, Bağlarbaşı Spor, Valide Tayfun Spor takımlarında forma giymiştir.

Şu anda doğduğu semt olan Çengelköy’de yaşamını sürdüren Yücel Kaya evli ve 2 çocuk babasıdır.

Çengelköy Masterler takımında oynamaktan ve Türkiye Master Süper Ligi’nde yer almaktan gurur duyduğunu belirten Yücel Kaya’ya bizde özel hayatında mutluluklar ve aşık olduğu futbol sevdasında başarılar diliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İMAJ SPONSORUMUZ HUNCA KOZMETİK

2018-2019  sezonunda Türkiye Master Süper Lig takımlarını sürpriz hediyeler bekliyor. Ligimizin geçen 3 yılında da …